null A KMÉ-védjegy plusz pontot ér a fiatal gazda pályázatban

A KMÉ-védjegy plusz pontot ér a fiatal gazda pályázatban

2025. május 21, szerda

A Kiváló Minőségű Élelmiszer (KMÉ) minőségrendszerhez való csatlakozás plusz pontokat, ezáltal versenyelőnyt jelenthet bizonyos pályázatok esetében. Most aktuálisan, június 16-án nyílik meg a - "Fiatal mezőgazdasági termelők elindulásának és beruházásainak támogatása" pályázat, amely esetében a KMÉ-hez való csatlakozás 2 plusz pontot jelent.

A KMÉ-védjegy az Európai Unió által is elismert nemzeti minőségrendszer, amely a kiváló, ellenőrzött minőség szimbóluma. A Nébih szaktudására épülő védjegy célja a hazai termelők és gyártók versenyképességének növelése, valamint a lakosság támogatása a kiemelkedő minőségű, biztonságos és fenntartható módon előállított termékek felismerésében, és választásában. 

A KMÉ-védjegy bizonyos pályázatok esetében előnyt is jelenthet. A 2025. június 16-tól pályázható "Fiatal mezőgazdasági termelők elindulásának és beruházásainak támogatása" (KAP-RD05-RD01b-1-25) támogatási programban a KMÉ nemzeti minőségrendszerben való részvétel 2 plusz pontot ér, ezáltal növelve a pályázók esélyeit a támogatás elnyerésére. A KMÉ-védjegy megszerzése megközelítőleg 3 hónapos folyamat, így azok, akik most nyújtják be pályázatukat, már jó eséllyel és előnnyel indulhatnak a támogatási kérelem benyújtási időszakának kezdetekor.
A támogatásról további információk itt érhetők el: https://kap.gov.hu/tamogatas/kap-rd05-rd01b-1-25 

A KMÉ-védjegyre a pályázat benyújtása folyamatos, határidő nélkül bármikor elindítható a védjegy hivatalos weboldalán: https://palyazat.kme.hu
A pályázat beadásához a KMÉ-re vonatkozó Speciális Tanúsítási Követelmények (STK) ismerete és teljesítése elengedhetetlen. A követelmények itt elérhetőek: https://kme.hu/vallalkozoi/specialis-tanusitasi-kovetelmenyek/


Friss hírek

2025. június 17, kedd

Elkészült az EU Riasztási és Együttműködési Hálózatának 2024-es összefoglalója

Az Európai Unió Riasztási és Együttműködési Hálózata (ACN) 2024-ben 9400-nál is több bejelentést rögzített élelmiszerbiztonsági, állat- és növényegészségügyi témákban. A legtöbb ügy a RASFF rendszeren keresztül érkezett, melyek többsége az élelmiszerbiztonságot érintette. Az ACN hálózat célja, hogy a tagállamok között biztosítsa a gyors és hatékony együttműködést, ezáltal segítve a fogyasztók biztonságát fenyegető problémák mihamarabbi kezelését.

Tovább >

2025. június 17, kedd

EU Riasztási és Együttműködési Hálózat – 2024-es évösszefoglaló

A Riasztási és Együttműködési Hálózat (ACN) 2024-es évre vonatkozó beszámolója alapján a tavalyi évben több mint 9400 bejelentést rögzítettek a tagállamok. Változatlanul a RASFF rendszer értesítéseinek száma a legmagasabb. A 2024-ben közzétett mintegy 5300 élelmiszerbiztonsági bejelentés 91%-a kötődött élelmiszerekhez. A Magyarországot is érintő 309 RASFF-ügy nagy része baromfihúshoz és abból készült termékekhez, zöldségekhez és gyümölcsökhöz, valamint gabonatermékekhez és pékárukhoz kapcsolódott. 38 esetben volt kifogás hazai gyártású termékkel szemben, a magyar hatóságok pedig kockázatos élelmiszerek kapcsán 63 ügyet indítottak. Az Európai Bizottság a tavalyi évben két új riasztási rendszerrel bővítette a hálózatot: lehetőség nyílt a kedvtelésből tartott állatokat érintő szabálytalanságok, valamint a gazdasági haszonállatok jóllétéhez kapcsolódó ügyek bejelentésére is. A kedvtelésből tartott állatok ügyében Magyarországot 2024-ben 24 ügy érintette, a haszonállatok kapcsán hazánkat érintően mindössze 1 jelzés érkezett.

Tovább >