null Nem jelölt szulfit citromlében

Nem jelölt szulfit citromlében

2019. január 23, szerda

A német hatóság Piacelli márkájú citromlé koncentrátumokban szulfitot mutatott ki, amely a termék jelölésen nincs feltüntetve. A Nébih az osztrák hatóság információja alapján a RASFF-on keresztül értesült a problémáról.

Az olasz előállítású termékekből csaknem 50 országba került világszerte, köztük hazánkba is.

Az érintett termékek:

  • Megnevezés: Piacelli citrilemon (Citrilemon Zitronensaftkonzentrat )

Minőségmegőrzési idő: 2020.07.20; 2020.09.14.; 2020.10.23

Kiszerelés: 200 ml

  • Megnevezés: Piacelli citrilemon (Citrigreen Limettensaftkonzentrat )

Minőségmegőrzési idő: 2020.09.14

Kiszerelés: 200 ml

RASFF referenciaszám: 2018.3788

 

 

A kén-dioxid és szulfitok (E 220-228) élelmiszer adalékanyagokat többek között tartósítószerként adják élelmiszerekhez. Arra érzékeny embereknél allergiás (esetenként súlyos) reakciót okozhat, ezért a címkén a 10 mg/kg, illetve 10 mg/liter összkoncentrációt meghaladó mennyiségű jelenlétét mindig jelölni kell.

A Nébih tájékoztatja a lakosságot, hogy a termék a szulfitra érzékeny fogyasztóknál allergiás reakciókat válthat ki, ezért esetükben a fogyasztása kerülendő.


Friss hírek

2024. december 10, kedd

A Nébih idén is megkönnyíti a szarvasmarhatartók adatszolgáltatását

Az anyatehéntartás-támogatást igénylő állattartóknak a Nébih idén is segítséget nyújt a támogatás feltételeként megszabott, szaporítási eseményekre vonatkozó adatszolgáltatási kötelezettségük teljesítésében. Az intézkedés jelentősen könnyíti az állattartók számára a támogatási rendeletben foglalt adminisztrációs feladataik teljesítését, mindamellett a legegyszerűbben továbbra is a webENAR felületen tehetnek eleget a kötelezettségnek.

Tovább >

2024. december 10, kedd

Tájékoztatót adott ki az ENAR adatok támogatáspolitikai felhasználásról az Agrárminisztérium

Az uniós forrásból finanszírozott állatalapú támogatások esetében elvárás az állatok azonosítására és nyomonkövetésére vonatkozó szabályok betartása. Az ezzel kapcsolatos ellenőrzéseket a Magyar Államkincstár valamennyi benyújtott kérelem esetében elvégzi. Az ellenőrzés alapja az Egységes Nyilvántartási és Azonosítási Rendszer (ENAR). Az Agrárminisztérium az ENAR adatok felhasználásáról szóló szakmai összefoglalóval segíti az eligazodást az előírások és az ügyintézés kapcsán.

Tovább >