null Szennyeződött tejet hívtak vissza a forgalomból

Frissítve 09.27. - Szennyeződött tejet hívtak vissza a forgalomból

2018. szeptember 27, csütörtök

Fogyasztói bejelentés alapján vizsgálta a Nébih a 22.01.2019. minőségmegőrzési idővel ellátott, 2,8%-os, 1 literes S-Budget UHT tejet. A termék mikrobiológiai szennyezettségét a laboratóriumi vizsgálatok is megerősítették, ezért a Nébih elrendelte annak forgalomból való kivonását és fogyasztóktól történő visszahívását. FRISSÍTÉS A CIKKBEN!

Frissítés – 2018. szeptember 27.

Újabb, a gyártási folyamat során szennyeződött UHT tejet vont ki a forgalomból a Nébih. A szennyeződés elszórtan, azaz a termék nem minden dobozában fordul elő. A Nébih a maximális biztonság érdekében döntött a teljes tétel visszahívása mellett.

Azonosító adatok:

  • terméknév: AUC UHT TEJ 1,5% 1L
  • minőségmegőrzési idő: 24.01.2019.
  • gyártási azonosító: 209.S.
  • gyártó üzem engedélyezési száma: HU 260 EK
  • forgalmazó: Auchan Magyarország Kft.

Az áruházláncban az érintett tételt már levették az üzletek polcairól, a visszavitt termékek vételárát pedig – tájékoztatásuk szerint– megtérítik a vásárlóknak.

 

Korábban írtuk – 2018. szeptember 14.

A termék a gyártási folyamat során szennyeződött, érzékenyebb embereknél a tej elfogyasztása enteriális tüneteket (hányás, hasmenés, hidegrázás) okozhat.

Azonosító adatok

  • terméknév: S-BUDGET UHT tej 2,8% 1l
  • minőségmegőrzési idő: 22.01.2019.
  • gyártó üzem engedélyezési száma: HU 260 EK
  • forgalmazó: SPAR Magyarország Kereskedelmi Kft.

A hatóság kéri, hogy aki rendelkezik a fenti azonosító adatokkal ellátott termékkel, ne fogyassza el. Az érintett üzletlánc tájékoztatása szerint a visszavitt termékek vételárát megtérítik a vásárlóknak.


Friss hírek

2025. január 2, csütörtök

Az Ügyfélkapu megszűnése a Nébih szakrendszereire is hatással lesz

A Nébih felhívja ügyfelei figyelmét, hogy január 16-tól a hivatal szakrendszereibe is kizárólag DÁP mobilalkalmazással vagy az Ügyfélkapu+ szolgáltatással tudnak majd bejelentkezni. A változás olyan alapvető és nagyforgalmú rendszereket érint, mint az eGN, az ENAR, az EUTR vagy a LABOR. A gördülékeny elektronikus ügyintézés érdekében fontos, hogy minden érintett mielőbb aktiválja a két megmaradó azonosítási lehetőség valamelyikét.

Tovább >

2024. december 23, hétfő

Megvannak a téli szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés első eredményei

Az élelmiszerbiztonság és a fogyasztók védelme 2024 téli ünnepi időszakában is jelentős figyelmet kap: december 9-e óta tart a dr. Nobilis Márton, élelmiszergazdaságért és agrárszakképzésért felelős államtitkár által elrendelt téli szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés. Az egészen év végéig tartó kezdeményezés során hagyományosan a karácsonyhoz, a téli ünnepi időszakhoz kapcsolódó célterületeket és termékeket vizsgálnak a szakemberek. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) az ellenőrzés első szakaszát követően már el is végezte az eddigi eredmények összesítését.

Tovább >