null Magyarországról származó „robbanásveszélyes” gyermekpezsgő

Magyarországról származó „robbanásveszélyes” gyermekpezsgő

2018. február 9, péntek

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) a RASFF rendszeren keresztül értesült arról, hogy élesztővel szennyezett - és a gázképződés következtében „robbanásveszélyes” - gyermekpezsgőt hívott vissza az osztrák METRO.

Az osztrák hatóság bejelentése szerint, vállalati önellenőrzés alapján visszahívják a „Kindersekt Disney Die Eiskönigin, Traube”  és a „Kindersekt Disney Mickey Mouse, Traube” 0,75 literes kiszerelésű gyermekpezsgők bizonyos tételeit, a termékek élesztővel való szennyeződése miatt.

A termék adatai:

  • Márka: „Kindersekt Disney Die Eiskönigin, Traube”  és „Kindersekt Disney Mickey Mouse, Traube”
  • Tételszám: nem ismert
  • Kiszerelés: 0,75 liter
  • Minőség-megőrzési idő: 2019.10.23.
  • RASFF referenciaszám: 2018.0306

Az osztrák hatóság azért döntött a termékek visszahívása mellett, mert a fermentációs folyamat folytatódása esetén előfordulhat a pezsgős palack belső nyomásának növekedése, ami végül szétrobbanthatja az üveget.

A kifogásolt gyermekpezsgőkből 5 magyar fogyasztó is vásárolt Ausztriában 1-1 üveggel, akiket az osztrák METRO levélben értesít.

A Nébih felhívja a lakosság figyelmét, hogy aki vásárolt a fenti azonosítókkal ellátott árucikkből, saját biztonsága érdekében ne fogyassza azt el!



Friss hírek

2024. július 26, péntek

Közlemény elveszett „zöld könyvről” (2024.07.26.)

A Veszprém Megyei Kormányhivatal Növény- és Talajvédelmi Osztályának tájékoztatása.

Tovább >

2024. július 25, csütörtök

A napsütés ellenére borús eredményekkel zárult a strandbüfék és a street foodok nyári szezonális ellenőrzése

A 2024-es nyári szezonális ellenőrzés-sorozatban a strandbüféket és a street foodokat is felkeresték az élelmiszerbiztonsági felügyelők. Az egész országban 346 vendéglátó létesítményt vizsgáltak. Az ellenőrzések vegyes eredményekkel zárultak: a szakemberek számos egységben találtak lejárt termékeket, továbbá a higiéniai feltételek, az alapanyagok tárolása és nyomonkövetése, valamint a dolgozók egészségügyi alkalmasságának igazolása kapcsán is merültek fel problémák. A hatóságok 48 esetben indítottak eljárást, a kiszabott bírságok értéke meghaladta a 3 millió forintot. Összesen 205 kg élelmiszert vontak ki a forgalomból, 703 ezer forint értékben.

Tovább >