null Győr-Moson-Sopron megye – 18. számú vizsgálat – Iskolai Tálalókonyha – Szil

Győr-Moson-Sopron megye – 18. számú vizsgálat – Iskolai Tálalókonyha – Szil

Győr-Moson-Sopron megye – 18. számú vizsgálat – Iskolai Tálalókonyha – Szil

18. számú vizsgálat – (tálalókonyha)

A mintavétel helye:

Iskolai Tálalókonyha
(9326 Szil, Dózsa u. 1.)

A menü minősítése:

ÁTLAGOS 12,8 pont

 

 

Menü: Tojásleves, Zöldborsófőzelék krinolinnal,
Teljes kiőrlésű kenyér

 

 

Mintavétel ideje: 2017. május 16.

Mintavételi alap : 109 adag
A vizsgált menüt fogyasztó korosztály: 6-14 év

Főzőkonyha: Szili Mesevár Körzeti Óvoda
(9326 Szil, Hunyadi tér 9.)

 

Részletes érzékszervi minősítés:

Tojásleves (2,5 dl/adag)

Külső megjelenés: Fűszerpaprikától enyhén színezett, barnás színárnyalatú, opálos híg lében tört fehér, kissé barnásra színeződött tojásfoszlányok láthatók az alapléhez képest kisebb mennyiségben. A leves alján  fekete és piros fűszerszemcse, néhány zöld fűszerdarab, narancssárga zsírcsepp látható a tányér szélére kicsapódva.
Állomány: Az alaplé hígan folyó, csomómentes, kissé olajos. A csurgatott tojásfoszlányok puhára főttek, laza szerkezetűek, némelyik csomót tartalmaz.
Illat: A pirospaprika illata mellett a rántás illata dominál, a tojás és a kömény illata enyhén érezhető. Kissé jellegtelen.  Idegen illattól mentes.
Íz: Kissé jellegtelen, kissé üres, enyhén sós, a köménymag és a tojás íze enyhén érezhető. Idegen íztől mentes.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zöldborsófőzelék krinolinnal (2,5 dl +5 dkg/adag)

Külső megjelenés: Világos, fűszerpaprikától narancsosra színezett csomómentes főzelék alapban a sűrítőanyagból származó fehér pöttyök, több hagymadarab, 1-2 sárgarépafoszlány, egyenletes nagyságú, a zöld különböző árnyalatainak megfelelő színű zöldborsószemek láthatók. A főzelék felületén néhány apró zsiradékcsepp van.  A krinolin egy darab 7 cm hosszú, 4 cm átmérőjű, két végén vágott barnás rózsaszínes színű vörösáru. Metszéslapja rózsaszín színű húspép, egynemű, a burkolata tiszta.
Állomány: A főzelékalap hígan folyó, csomómentes, a borsó puhára főtt. A krinolin roppanós, kellően átfőtt, jól rágható, egynemű húspép alkotja.
Illat: A főzeléknél a sűrítőanyag illata dominál, enyhén savanykás, a konzerv zöldborsóra jellemző illat érezhető, üres, jellegtelen.  A krinolin borsos illatú, jellegzetes. Idegen szagtól mentes.
Íz: A főzelék savanykás, a konzerv zöldborsóra jellemző íz erősen dominál, nem megfelelően ízesített, íztelen.  A krinolin jellegzetes ízű, enyhén sós, fűszeres. Idegen íztől mentes. Összhatásában a krinolin megfelelő ízvilága sem tudja ellensúlyozni a főzelék üres ízét.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teljes kiőrlésű kenyér ( 5dkg/adag)

Külső megjelenés: A kb. 12x7 cm-es formában sütött egész kenyérszelet héja összefüggő, felül fényes, aranybarna színű, arányosan domború, az alsó része szabályos. A bélzet karamell színű, benne sötétebb barna korpaszemcsék láthatóak egyenletes eloszlásban. A bélzet a héjtól nem elválló.
Állomány: A bélzet egyenletesen lazított, rugalmas, puha, megfelelően lyukacsos, csomómentes, a korpaszemcsék egyenletes eloszlásban láthatók.
Illat: A felhasznált lisztre jellemző, enyhén savanykás, tiszta gabona illatú. Idegen szagtól mentes.
Íz: Jellegzetes, tiszta, enyhén savanykás, minden idegen íztől mentes.

 

 

 

 

 

 

 

 

Részletes összetétel/anyaghányad 100 adagra vonatkoztatva:

Tojásleves
Tojás 73 db
Ételízesítő só mentes 0,1 kg
Étolaj 2 l
Só 0,88 kg
Liszt 4 kg

Zöldborsófőzelék
Zöldborsó mirelit 20 kg
Vöröshagyma 1 kg
Olaj 2 l
Ételízesítő sómentes 0,1 kg
Só 0,8 kg
Liszt 3 kg
Krinloin 20 kg
 

 

 

 


Friss hírek

2024. november 21, csütörtök

Közlemény elveszett „zöld könyvről” (2024.11.21.)

A Veszprém Megyei Kormányhivatal Növény- és Talajvédelmi Osztályának tájékoztatása.

Tovább >

2024. november 11, hétfő

ITNET részjelentéssel kapcsolatos információk az öko tanúsító szervezetek részére

Az élelmiszerláncról és hatósági felügyeletéről1 szóló 2008. évi XLVI. törvény 47/A. § szerint az élelmiszerlánc-biztonsági stratégia végrehajtása érdekében integrált többéves nemzeti ellenőrzési tervet (továbbiakban: ITNET) kell készíteni, melyet az országos főállatorvos ad ki és irányítja annak végrehajtását. Az élelmiszerlánc-biztonsági stratégia és az ITNET kialakítása is az élelmiszerlánc szereplőinek – így az ökológiai gazdálkodást ellenőrző és tanúsító szervezeteknek (továbbiakban: tanúsító szervezetek) – bevonásával valósul meg.

Tovább >