null DDS Útmutató – Segédletek az EUTR szerinti dokumentációs rendszer összeállításához

DDS Útmutató – Segédletek az EUTR szerinti dokumentációs rendszer összeállításához

2016. június 27, hétfő

A 2013. március 3-án hatályba lépett EUTR szabályozás előírja, hogy a fa vagy fatermék első alkalommal történő forgalomba helyezése során „kellő gondossággal” kell eljárni. Az uniós fa- és fatermékpiaci rendeletnek való megfeleléshez valamennyi hazai piaci szereplőnek fel kell állítani egy dokumentációs rendszert.

A kellő gondosság elvén alapuló dokumentációs rendszer (DDS – Due Diligence System) összeállításához közreadunk egy, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal által szerkesztett útmutatót, amely részletes ellenőrző kérdésekkel nyújt segítséget a rendszer felállításában.

A hazai DDS Útmutató mellett közzétesszük az EU Bizottság hivatalos EUTR Útmutatóját is, valamint nemzetközi civil szervezetek által közreadott, illegális fakitermeléssel kapcsolatos anyagokat is.  

Letölthető nyomtatványok 
DDS Útmutató 
EU Bizottság hivatalos EUTR Útmutatója

Nemzetközi civil szervezetek illegális fakitermeléssel kapcsolatos anyagai
Az Európai Unió területére faanyagot importáló EUTR szereplőknek az alábbi, nemzetközi civil szervezetek portáljain az illegális fakitermelés témájában közreadott tartalmait ajánljuk figyelembe venni.
Chatham House (országonként összegyűjtött releváns információk!)
WWF átfogó anyag EU illegális fakereskedelméről 2005-ből
World Bank átfogó anyag a világ illegális fakitermeléseiről 2010-ből
A világ összes országának régiók szerinti, aktuális erdőborításával és annak változásával kapcsolatos információk


Friss hírek

2024. november 21, csütörtök

Közlemény elveszett „zöld könyvről” (2024.11.21.)

A Veszprém Megyei Kormányhivatal Növény- és Talajvédelmi Osztályának tájékoztatása.

Tovább >

2024. november 11, hétfő

ITNET részjelentéssel kapcsolatos információk az öko tanúsító szervezetek részére

Az élelmiszerláncról és hatósági felügyeletéről1 szóló 2008. évi XLVI. törvény 47/A. § szerint az élelmiszerlánc-biztonsági stratégia végrehajtása érdekében integrált többéves nemzeti ellenőrzési tervet (továbbiakban: ITNET) kell készíteni, melyet az országos főállatorvos ad ki és irányítja annak végrehajtását. Az élelmiszerlánc-biztonsági stratégia és az ITNET kialakítása is az élelmiszerlánc szereplőinek – így az ökológiai gazdálkodást ellenőrző és tanúsító szervezeteknek (továbbiakban: tanúsító szervezetek) – bevonásával valósul meg.

Tovább >