null A madárinfluenza terjedésének megakadályozása érdekében újabb állományok felszámolása mellett döntött az országos főállatorvos

A madárinfluenza terjedésének megakadályozása érdekében újabb állományok felszámolása mellett döntött az országos főállatorvos

2016. november 17, csütörtök

Az európai madárinfluenza járvány – melynek hazánk is elszenvedője – egyre több országot érint. A magyar baromfiállomány védelme érdekében, az országos főállatorvos döntése alapján, további gazdaságok állományainak felszámolását rendelte el a NÉBIH-ben működő Országos Járványvédelmi Központ. Az intézkedés célja, hogy megakadályozza az érintett területen sűrűn elhelyezkedő állományok esetleges megfertőződését. Az érintett állattartók állami kártalanításban részesülnek.

A bugaci és kiskunmajsai madárinfluenza kitörés körzetében rendkívül sok és egymáshoz közel eső baromfiállomány található. Kiskunmajsa közelében a NÉBIH laboratóriuma új állományból is kimutatta a vírust. A betegség terjedésének megakadályozása érdekében az országos főállatorvos döntése alapján a két kitörés 1 kilométeres körzetében minden baromfit leölnek, függetlenül attól, hogy az állományok fertőzöttek-e. Az intézkedés több tízezer állatot érint. A hatóság az érintett állattartókkal felvette a kapcsolatot. A leölés miatt a gazdák állami kártalanításban részesülnek.

A madárinfluenzával kapcsolatos aktuális információk (kitörések, korlátozások, gyakran ismételt kérdések) elérhetők a NÉBIH honlapján.

Forrás: kormany.hu


Friss hírek

2024. július 26, péntek

Közlemény elveszett „zöld könyvről” (2024.07.26.)

A Veszprém Megyei Kormányhivatal Növény- és Talajvédelmi Osztályának tájékoztatása.

Tovább >

2024. július 25, csütörtök

A napsütés ellenére borús eredményekkel zárult a strandbüfék és a street foodok nyári szezonális ellenőrzése

A 2024-es nyári szezonális ellenőrzés-sorozatban a strandbüféket és a street foodokat is felkeresték az élelmiszerbiztonsági felügyelők. Az egész országban 346 vendéglátó létesítményt vizsgáltak. Az ellenőrzések vegyes eredményekkel zárultak: a szakemberek számos egységben találtak lejárt termékeket, továbbá a higiéniai feltételek, az alapanyagok tárolása és nyomonkövetése, valamint a dolgozók egészségügyi alkalmasságának igazolása kapcsán is merültek fel problémák. A hatóságok 48 esetben indítottak eljárást, a kiszabott bírságok értéke meghaladta a 3 millió forintot. Összesen 205 kg élelmiszert vontak ki a forgalomból, 703 ezer forint értékben.

Tovább >