null A budapesti Nagybani Piacon razziázott a NÉBIH

A budapesti Nagybani Piacon razziázott a NÉBIH

2016. január 29, péntek

A budapesti Nagybani Piacon tartott közös ellenőrzést múlt héten a NÉBIH Kiemelt Ügyek Igazgatósága és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Bevetési Igazgatósága. Az akcióban az élelmiszerbiztonsági szakemberek kiemelten vizsgálták a termékek nyomonkövethetőségét. Végül mintegy négy tonna zöldséget és gyümölcsöt – főleg narancsot – kellett megsemmisíteni.

A hajnali akció során öt zöldség-gyümölcs importőrt, illetve forgalmazó céget ellenőriztek a NÉBIH KÜI munkatársai. Az élelmiszerlánc-biztonsági szakemberek kiemelten vizsgálták a forgalmazott termékek nyomonkövethetőségét.

Az ellenőrzéskor az öt cégből egy nem rendelkezett áruval, további kettőnél pedig mindent rendben találtak a szakemberek. Az egyik forgalmazónál mintegy 3,5 tonna narancsot kellett azonnal megsemmisíttetni, mivel a tételről hiányzott a jelölés. A termék így ismeretlen eredetűnek minősült, ami nem hozható kereskedelmi forgalomba.

Egy másik cég raktárában több mint 7 tonna mennyiségben 12 tételt (paradicsom, karalábé, sörretek, mandarin stb.) zároltak a szakemberek a nyomonkövethetőség hiánya miatt. A kereskedő később bemutatta a hiányzó iratokat, így csupán egy kápia paprika tételt (400 kg) kellett megsemmisíteni a helyszínen.

A cégekkel szemben az eljárás folyamatban van, az ügyben több százezer forint bírság várható.

Kiemelt Ügyek Igazgatósága

 

Az ellenőrzés közben feltárt hibákat, hiányosságokat bemutató videó a cikkben leírtak vizuális bemutatására szolgál, többletinformációt nem tartalmaz.

Kapcsolódó anyagok:
közlemény letölthető formában
képek tömörítve



Friss hírek

2024. november 21, csütörtök

Közlemény elveszett „zöld könyvről” (2024.11.21.)

A Veszprém Megyei Kormányhivatal Növény- és Talajvédelmi Osztályának tájékoztatása.

Tovább >

2024. november 20, szerda

Szacharin: emeltek a biztonsági küszöbértéken

Az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság nemrég kiadott tudományos jelentésében arra a következtetésre jutott, hogy a szacharin emberi fogyasztása biztonságos, ezért megemelte a megengedhető napi beviteli értéket (ADI), mely 5 helyett most már 9 mg/testtömeg kilogramm.

Tovább >