null Nagy érdeklődés fogadta a fitotoxicitás témában megrendezett tordasi szakmai napot

Nagy érdeklődés fogadta a fitotoxicitás témában megrendezett tordasi szakmai napot

2024. július 23, kedd

Az elmúlt héten Tordason Fitotoxicitási vizsgálatok kapcsán tartott szakmai bemutatót a Nébih. A nagy érdeklődést kiváltó rendezvény a VP1-1.2.1-23 kódszámú felhívás által elnyert projektnek köszönhetően valósulhatott meg.

A fitotoxicitási vizsgálatokról szóló bemutató immár a harmadik alkalom az aktív mezőgazdasági termelőknek, erdőgazdálkodóknak és élelmiszer-feldolgozóknak szóló szakmai rendezvénysorozat eseményei közül. A tordasi szakmai napon a Nébih mellett a Fejér Vármegyei Kormányhivatal, valamint a Beta Kutató Intézet munkatársai tartottak előadásokat és szántóföldi bemutatót.

A kiemelt téma ezúttal a fitotoxicitás volt, melyről a cukorrépa, napraforgó, repce és kukorica növényfajok kapcsán végzett kísérletekről és vegyszer-rezisztencia megfigyelésekről szóló előadásokban számoltak be a szakemberek. A program során az érdeklődők hasznos információkat, részletes tájékoztatást kaphattak többek között a cukorrépa Conviso Smartról, a napraforgó-állományokat érintő vegyszerrezisztens technológiákról, valamint az őszi káposztarepce fitotoxicitás kérdései mellett, a kukorica fitotoxicitás vizsgálat jelentőségéről, továbbá a fajtakísérleti tapasztalatokról.

A Nébih a szakmai rendezvénysorozat további eseményeire is várja a témák iránt érdeklődőket. Részletek a https://portal.nebih.gov.hu/bemutato-uzemek-tamogatasa oldalon. 
 


Friss hírek

2025. február 5, szerda

Elérhetőek az elmúlt két év légi növényvédelem hatósági ellenőrzéseinek eredményei

A Nébih honlapján már elérhető a légi növényvédelem hatósági felügyeletével kapcsolatos adattábla. Az összefoglaló a légi úton történő permetezések számáról, kockázatáról, a kezeléseken felmerülő esetleges problémákról, továbbá a hatósági eljárások eredményeiről nyújt tájékoztatást az elmúlt két év vonatkozásában. Az összefoglalóból látható, hogy egyre nagyobb területen végeznek drónnal növényvédelmi tevékenységet hazánkban. A felhasználók ismereteinek bővítése, a szabályok rendszeres ismétlése azonban továbbra is fontos, a bejelentési kötelezettségnek ugyanis sokan nem tesznek eleget.

Tovább >

2025. február 5, szerda

Mindent az EUDR-ről – tematikus oldal indult a Nébih weboldalán az erdőirtásmentes termékek felügyeletéről

Az erdőirtásmentes termékek forgalmazására (EUDR) vonatkozó uniós szabályok 2025. év végétől lépnek hatályba. Az alkalmazásukra való felkészülést azonban már most szükséges megkezdeni. Ehhez a Nébih ‒ a végrehajtásra kijelölt hatóságként ‒ a legfontosabb tudnivalókat egy új tematikus oldalon összefoglalva teszi közzé. Az EUDR honlapon folyamatosan bővülni fog a szakmai tartalom többek között segédletekkel, összefoglalókkal, friss tájékoztatókkal.

Tovább >