null Levesbetét száraztészták versenye a kiváló minősítésért

Levesbetét száraztészták versenye a kiváló minősítésért

2022. december 1, csütörtök

Újabb termékkör, a 8 tojásos levesbetét száraztészták gyártói és forgalmazói számára nyílt meg a lehetőség, hogy elnyerjék a KMÉ védjegy arany fokozatát. A Nébih által koordinált Termékmustra alapján 13 termék esetében igényelhetik a legjobbaknak járó elismerést.

A Termékmustra egy laboratóriumi, érzékszervi és csomagolástesztből álló vizsgálatsorozat, amely polcfelméréssel kezdődik. A polcfelmérést, valamint a nevezési időszakot követően 49 db 8 tojásos levesbetét száraztészta vizsgálata kezdődött meg.
A laboratóriumi vizsgálatok után szakértők és laikusok úgynevezett minőségmustrán kóstoltak meg 44 levesbetét száraztésztát annak érdekében, hogy a legkiválóbb termékek később elnyerhessék a KMÉ védjegy használati jogát. 
A 23 legjobbnak ítélt 8 tojásos levesbetét száraztészták a csúcsbírálaton és csomagolásteszten folytathatták a versenyt. Ennek eredményeként 13 termék gyártója vagy forgalmazója számára nyílt meg a lehetőség, hogy terméke KMÉ arany fokozatot szerezhessen. A legjobbnak ítélt levesbetétek között formák szerint 3 csigatészta, 2-2 eperlevél és cérnácska, valamint 1-1 boglyas cérna, cérnametélt, zab, pántlika, gyufametélt és csipet szerepel.
Amennyiben egy termék márkatulajdonosa pályázik, úgy további minősítési szakaszokon kell még kiválóan teljesítenie. A gyártóüzem helyszíni szemléjét és bírálóbizottsági javaslatot követően lehet majd jogosult a védjegy használatára.
A KMÉ minőségrendszerről, valamint a védjegyes termékekről minden információ megtalálható a www.kme.hu weboldalon.


Fotók a levesbetét száraztészta termékmustráról


Friss hírek

2023. március 30, csütörtök

Igazolták hazánkban a Ralstonia pseudosolanacearum növénykórokozó baktérium jelenlétét

Az Európában először 2015-ben azonosított, növényekre veszélyes kórokozó kapcsán Magyarországon jelenleg három vármegye: Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok és Zala érintett. A fertőzés eredetének tisztázása további vizsgálatokat igényel. A veszélyes zárlati károsító terjedése csak a növényegészségügyi intézkedések szigorú és következetes betartásával előzhető meg.

Tovább >

2023. március 30, csütörtök

Ralstonia pseudosolanacearum növénykórokozó baktérium azonosítása magyarországi felszíni eredetű öntözővíz mintákból

A már Magyarországon is azonosított, ezért a hazai növénytermesztésre is veszélyt jelentő, Ralstonia pseudosolanacearum zárlati károsító nyolc éve jelent meg Európában. 2015-ben hollandiai rózsatermesztéssel foglalkozó gazdaságokban ismeretlen eredetű tüneteket észleltek a termelők különböző rózsafajtákon (Armando, Sativa, és Red Naomi). A laboratórium megállapította, hogy a tüneteket a Ralstonia pseudosolanacearum baktérium okozta. Az azonosítást követően a holland hatóság minden érintett országnak - ahova kerülhetett ezekből a tételekből - jelezte a baktérium okozta fertőzést.

Tovább >