null Holnaptól már nem lesz tűzgyújtási tilalom érvényben az ország területén

Holnaptól már nem lesz tűzgyújtási tilalom érvényben az ország területén

2025. március 17, hétfő

Az elmúlt 24 órában lehullott és a következő 2 napban várhatóan érkező csapadék hatására csökkent a tűzkockázat a még tilalommal érintett területeken is. A Tűz Időjárási Index alapján az éghető könnyű biomassza átnedvesedett annyira, hogy az már tűzveszélyt nem okoz. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) ezért március 18-tól a még 2 érintett vármegyében is visszavonja a tűzgyújtási tilalmat. A Nébih egyúttal felhívja a lakosság figyelmét, hogy a tilalom feloldását követően is legyenek fokozottan körültekintőek.

A Nébih a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatósággal egyeztetve, március 18-tól az alábbi vármegyékben is visszavonja a tűzgyújtási tilalmat:

  • Csongrád-Csanád
  • Bács-Kiskun

2025. március 18-tól tehát ismét az ország teljes területén engedélyezett a tűzrakás, de természetesen csakis a szabályok, előírások betartásával. 

A tűzgyújtási tilalom visszavonását követően is érvényes, hogy erdőterületen kizárólag a kijelölt és kiépített tűzrakó helyen szabad tüzet rakni, szélcsendes időszakban, úgy, hogy az a környezetre veszélyt ne jelentsen. A tüzet nem szabad felügyelet nélkül hagyni, távozás után pedig gondoskodni kell annak biztonságos eloltásáról. 

A tűzgyújtási szabályokról a www.erdotuz.hu honlapon tájékozódhatnak az érdeklődők.

Csupán egy másodpercnyi odafigyeléssel több hetes tűzoltás és évtizedes helyreállítás előzhető meg. 
 


Friss hírek

2026. június 11, csütörtök

Péntektől több vármegyében is megszűnik a tűzgyújtási tilalom

Az elmúlt 24 órában lehullott csapadék hatására több területen mérséklődött a tűzveszély, ezért 2026. június 12-től Budapesten és további 10 vármegyében feloldják a tűzgyújtási tilalmat. Hat vármegyében ugyanakkor a korlátozás továbbra is érvényben marad.

Tovább >

2026. június 9, kedd

Új állategészségügyi intézkedések az élőállat-szállításban

A Törökországban, Bulgáriában és Görögországban fennálló kedvezőtlen állategészségügyi járványhelyzet miatt az országos főállatorvos új védelmi intézkedést rendelt el: haszonállatot szállító járművek csak tisztítást és fertőtlenítést követően léphetnek be az országba. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) kéri az érintettek felelős közreműködését és az állategészségügyi előírások maradéktalan betartását.

Tovább >