null Alacsony az állatokban és élelmiszerekben található állatgyógyászati szermaradványok szintje

Alacsony az állatokban és élelmiszerekben található állatgyógyászati szermaradványok szintje

2024. március 7, csütörtök

Az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság (EFSA) legutóbbi jelentése szerint az Európai Unióban továbbra is alacsony az állatokban és az állati eredetű élelmiszerekben található állatgyógyászati készítmények és egyéb szermaradványok szintje.

A jelentés számos anyagcsoportot vizsgál, beleértve a hormonokat, antibakteriális szereket, környezeti szennyeződéseket, tiltott anyagokat és egyéb állatgyógyászati készítményeket. Az EFSA 2022-re vonatkozó éves jelentése a tagállamok, valamint Izland és Norvégia által jelentett adatokat tartalmazza. 

2022-ben a nem megfelelő minták aránya 0,18 % volt, ami hasonló az előző 13 évhez, amikor a nem megfelelőség 0,17 % és 0,37 % között mozgott, 2021-ben ez 0,17% volt. A megcélzott minták (azaz az illegális használat felderítésére vagy a megengedett legmagasabb szintek be nem tartásának ellenőrzésére) vett minták általános meg nem felelési szintje 0,27 % volt, ami az előző négy évhez (0,24% -0,35%) hasonló, ám kismértékben magasabb, mint 2021-ben (0,24 %).
Az EFSA interaktív adattáblája segítségével bővebb információ érhető el az eredményekről.

Forrás:
https://www.efsa.europa.eu/hu/news/veterinary-drug-residues-animals-and-foods-remain-low
 


Friss hírek

2024. június 27, csütörtök

A Nébih számít a lakosság véleményére a talajvédelmi kérdőívben

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) talajvédelmi törekvése, hogy bemutassa a lakosságnak hazánk talajainak sokszínűségét, a talajművelési és tápanyag-gazdálkodási szokásokat, valamint felhívja a figyelmet a talajegészség megőrzésének fontosságára. A hivatal a lakosság véleményét is várja: az érdeklődők a Nébih kérdőívét július 20-ig érhetik el.

Tovább >

2024. június 26, szerda

Július elsejétől a Nébih elektronikus felületén kell jelenteni a fásításban tervezett fakitermeléseket

2024. július 1-től a fásításban tervezett fakitermeléseket a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) elektronikus felületén kell bejelenteniük az érintetteknek.

Tovább >