null A Destruktor 3,2% koncentrátumot is kivonta a forgalomból a Nébih

A Destruktor 3,2% koncentrátumot is kivonta a forgalomból a Nébih

2019. január 30, szerda

Újabb, kifejezetten mézelő méheknek szánt állatgyógyászati készítmény vont ki a forgalomból a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). A Destruktor 3,2% koncentrátumban – hasonlóan az United Pharma több más készítményéhez – fipronil szennyezést mutatott ki a hatóság laboratóriuma. A kivonás a termék minden gyártási tételére vonatkozik.

A Nébih jelenleg is vizsgálja az United Pharma Kft. termékeit, miután a laboratóriumi vizsgáltok a múlt héten fipronil szennyezést mutattak ki az Oxxovar 5% oldatban. Az eljárás legfrissebb eredménye, hogy a kifejezetten mézelő méhek varroa atka elleni kezelésére használt Destruktor 3,2% koncentrátum is szennyezettnek bizonyult. A Nébih haladéktalanul megtiltotta a termék összes gyártási tételének forgalmazását, felhasználását és felhasználói szintig kivonta a piacról.

A Nébih kéri, hogy aki rendelkezik a Destruktor 3,2% koncentrátum készítménnyel, semmiképp se használja fel! A varroózis gyógykezelésére jelenleg 21 állatgyógyászati készítmény áll rendelkezésre, és számos gyógyhatású termék alkalmas a kiegészítő kezelésre, így a mézelő méhek védelme más szerekkel továbbra is megoldható.

Az eljárás során érintetté vált termékek részletes listája megtekinthető az állatgyógyászati termékek jogsértés listáján: https://portal.nebih.gov.hu/allatgyogyaszati-termek-jogsertesek

Kapcsolódó anyagok:
A Nébih visszahívta a mézelő méhek kezelésére szolgáló Oxxovar 5% oldat gyógyhatású készítményt a hazai piacról
Korlátozta az United Pharma Kft. tevékenységét a Nébih
A Varroa destruktor atkáról


Friss hírek

2025. január 2, csütörtök

Az Ügyfélkapu megszűnése a Nébih szakrendszereire is hatással lesz

A Nébih felhívja ügyfelei figyelmét, hogy január 16-tól a hivatal szakrendszereibe is kizárólag DÁP mobilalkalmazással vagy az Ügyfélkapu+ szolgáltatással tudnak majd bejelentkezni. A változás olyan alapvető és nagyforgalmú rendszereket érint, mint az eGN, az ENAR, az EUTR vagy a LABOR. A gördülékeny elektronikus ügyintézés érdekében fontos, hogy minden érintett mielőbb aktiválja a két megmaradó azonosítási lehetőség valamelyikét.

Tovább >

2024. december 23, hétfő

Megvannak a téli szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés első eredményei

Az élelmiszerbiztonság és a fogyasztók védelme 2024 téli ünnepi időszakában is jelentős figyelmet kap: december 9-e óta tart a dr. Nobilis Márton, élelmiszergazdaságért és agrárszakképzésért felelős államtitkár által elrendelt téli szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés. Az egészen év végéig tartó kezdeményezés során hagyományosan a karácsonyhoz, a téli ünnepi időszakhoz kapcsolódó célterületeket és termékeket vizsgálnak a szakemberek. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) az ellenőrzés első szakaszát követően már el is végezte az eddigi eredmények összesítését.

Tovább >