null Több mint 3 mázsa halat „fogott ki” a NÉBIH

Több mint 3 mázsa halat „fogott ki” a NÉBIH

2015. február 24, kedd

A Tiszai Vízirendészeti Rendőrkapitánysággal közösen ellenőrzött a NÉBIH Kiemelt Ügyek Igazgatósága Budapesten a már jól ismert gasztro-rendezvény, a Torkos Csütörtök előtti héten. A vizsgálat során több mint 3 mázsa halat vontak ki a forgalomból az ellenőrök.

Halszaküzletben, valamint több – halételeiről ismert – étteremben folytattak vizsgálatot az élelmiszerbiztonsági szakemberek, mely során 3,4 mázsa halat és további élelmiszereket koboztak el.

A lefoglalt áruk eredetét nem tudták igazolni a vállalkozások. Emellett jellemző hiba volt, hogy tiltott módon, jelöletlenül fagyasztották le az értékesítésre váró termékeket. Több esetben a vendéglátóhelyek higiéniai állapota is kifogásolható volt.

A februári ellenőrzésen összesen 21 tétel élelmiszerrel kapcsolatosan történt intézkedés. A bírság várhatóan több százezer forint lesz.

Kiemelt Ügyek Igazgatósága

 

Letölthető állományok:
                 képek

Az ellenőrzés közben feltárt hibákat, hiányosságokat bemutató videó a cikkben leírtak vizuális bemutatására szolgál, többletinformációt nem tartalmaz.


Képgaléria


Friss hírek

2026. március 10, kedd

Március végén tavaszi rókavakcinázás indul

2026. március 28-án kezdődik a rókák veszettség elleni tavaszi vakcinázása az ország déli és keleti vármegyéiben. Az érintett térségekben a hatóság az immunizálással egyidőben ebzárlatot és legeltetési tilalmat is elrendel. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felhívja a figyelmet, hogy a veszettség gyanújának jelentése jogszabályban előírt kötelezettség, a megelőző intézkedések betartása pedig közös társadalmi érdek.

Tovább >

2026. március 9, hétfő

Madárinfluenza miatti megfigyelési körzetet oldott fel a Nébih az Alföldön

Feloldotta a madárinfluenza miatti korlátozó intézkedéseket a Nébih egy nagyobb, összefüggő alföldi területen. Békés, Csongrád-Csanád és Bács-Kiskun vármegyében jelentősen csökkent a korlátozott terület nagysága, míg Jász-Nagykun-Szolnok vármegye a feloldást követően mentesül a korlátozó intézkedések alól. A madárinfluenza veszélye továbbra is fennáll, a járványvédelmi intézkedések betartása kiemelten fontos.

Tovább >