null Komárom-Esztergom, Vas, Zala és Somogy vármegyékben is visszavonják a tűzgyújtási tilalmat

Komárom-Esztergom, Vas, Zala és Somogy vármegyékben is visszavonják a tűzgyújtási tilalmat

2024. szeptember 13, péntek

Szeptember 14-től Komárom-Esztergom, Vas, Zala és Somogy vármegyékben is megszűnik a tűzgyújtási tilalom. Budapesten és a további 13 vármegyében fennmarad a tűzveszélyes időszak.

Az elmúlt 24 órában a visszavonással érintett vármegyékben a lehullott csapadék elérte az erdő avarszintjét, valamint átnedvesítette az 1 és 10 órás holt biomasszát is, melynek hatására csökkent a tűzkockázat. A Tűz Időjárási Index alapján is az éghető könnyű biomassza olyannyira átnedvesedett, hogy az már tűzveszélyt nem okoz. 

Fentiekre tekintettel a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (BM OKF) egyetértésével, 2024. szeptember 14-től Komárom-Esztergom, Vas, Zala és Somogy vármegyékben is visszavonja a tűzgyújtási tilalmat.
A fővárosban és a többi vármegyében változatlanul érvényben van a korábban kihirdetett tűzveszélyes időszak.  

Az aktuális tűzgyújtási tilalomról és a tűzgyújtási szabályokról az www.erdotuz.hu oldalon szerezhetnek további információkat. 
 


Friss hírek

2025. február 10, hétfő

A Nébih ajándéka a házasság hetére: Esküvő maradék nélkül

Különleges útmutatóval készült a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Maradék nélkül programja idén a házasság hetére. Esküvő maradék nélkül kiadványukban foglalják össze, hogy mire érdemes odafigyelni annak érdekében, hogy élelmiszerpazarlás-mentesen teljen a Nagy Nap. A hivatal a kiadvány témájában február 12-én webináriumot tart, valamint közösségi média játékkal is fel szeretné hívni a figyelmet a mértéktartó ünneplés lehetőségeire.

Tovább >

2025. február 5, szerda

Elérhetőek az elmúlt két év légi növényvédelem hatósági ellenőrzéseinek eredményei

A Nébih honlapján már elérhető a légi növényvédelem hatósági felügyeletével kapcsolatos adattábla. Az összefoglaló a légi úton történő permetezések számáról, kockázatáról, a kezeléseken felmerülő esetleges problémákról, továbbá a hatósági eljárások eredményeiről nyújt tájékoztatást az elmúlt két év vonatkozásában. Az összefoglalóból látható, hogy egyre nagyobb területen végeznek drónnal növényvédelmi tevékenységet hazánkban. A felhasználók ismereteinek bővítése, a szabályok rendszeres ismétlése azonban továbbra is fontos, a bejelentési kötelezettségnek ugyanis sokan nem tesznek eleget.

Tovább >