null Az élelmiszer exportot segítő konferenciát szervez a NÉBIH

Az élelmiszer exportot segítő konferenciát szervez a NÉBIH

2016. május 19, csütörtök

Az USA-ba, Oroszországba és Kínába történő élelmiszer szállítás speciális előírásairól is szó lesz a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) állati eredetű élelmiszert előállító vállalkozások számára szervezett konferenciáján. A rendezvényt két alkalommal, május 31-én és június 9-én rendezik meg a hatóság Budaörsi úti telephelyén.

Az elmúlt években több Európai Unión kívüli, azaz harmadik országbeli piac is megnyílt a magyar kereskedők számára, ami új lehetőséget biztosít a magyar vállalkozások fejlődésére. A gazdasági szempontból jelentős piacokra (például az USA-ba, az Orosz Föderációba vagy Kínába) történő szállítást azonban nagyban megnehezítik az eltérő, speciális szabályok. Az állati eredetű élelmiszert előállító vállalkozások számára ezen előírások megismerésére – és ezáltal könnyebb teljesítésére – biztosít lehetőséget a NÉBIH konferenciája.

A tájékoztatón történő részvételről és a speciális előírások megismeréséről a hatóság igazolást állít ki a vállalkozók számára, ami felhasználható a harmadik országi hatóságok által végzett ellenőrzések során

A tervezett program és a jelentkezéssel kapcsolatos részletes információk itt olvashatóak.

Élelmiszer- és Takarmánybiztonsági Igazgatóság

Kapcsolódó anyagok:
közlemény letölthető formában


Friss hírek

2026. augusztus 7, péntek

Újabb vármegyében jelent meg a kőrisrontó karcsúdíszbogár

Újabb területen, Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében is igazolta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a kőrisrontó karcsúdíszbogár (Agrilus planipennis) jelenlétét. A kártevőt nem csak színcsapdában találták meg, de már fertőzött fában is azonosították. A növényvédelmi szakemberek folytatják az intenzív felderítést, emellett az intézkedéseket a szlovák hatósággal is összehangolják a terjedés megállítása érdekében.

Tovább >

2026. augusztus 6, csütörtök

Szüret után is alkalmazható három növényvédő szer az amerikai szőlőkabóca ellen

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) három növényvédő szer – Decis Forte, Klartan 24 EW, Oroganic – engedélyokiratát módosította, így azok a szüretet követően, egészen a vesszőérettség (BBCH 91) stádiumáig felhasználhatóak a szőlőben. A kiterjesztések célja, hogy a korai érésű szőlőkben is legyen lehetőség a károsító elleni további védekezésre. Az Oroganic készítmény kis kiszerelésben kiskerti felhasználók számára is elérhető és ökológiai termesztésben is engedélyezett.

Tovább >