null Az állatgyógyászati készítmény nagykereskedőknek is megnyílt a jelentési felület

Az állatgyógyászati készítmény nagykereskedőknek is megnyílt a jelentési felület

2023. március 8, szerda

Április 14-ig adhatják le éves jelentésüket az antibiotikum-hatóanyagú állatgyógyászati készítmények forgalmazásáról a nagykereskedők. Az adatszolgáltatás a Nébih Ügyfélprofil Rendszerén keresztül tehető meg.

A mai nappal a nagykereskedők számára is elérhetővé vált a Nébih Ügyfélprofil Rendszerében (https://upr.nebih.gov.hu/) az antibiotikum-hatóanyagú állatgyógyászati készítmények forgalmazásáról készített éves jelentés rögzítőfelülete. Az érintett vállalkozások április 14-ig nyújthatják be a 2022-re vonatkozó összefoglalójukat. 

Tavaly óta az antibiotikum-felhasználási adatokat az élelmiszertermelő állatok esetében havonta (tárgyhót követő hónap 15-éig) kell benyújtaniuk az állatorvosoknak. A 2024-től EU-s szinten is kötelező adatszolgáltatások a későbbiekben lehetővé teszik majd az eladási és felhasználási adatok hatékony keresztellenőrzését.

A forgalmazás bejelentéshez kapcsolódó részletes ügykatalógus leírás elérhető a https://upr.nebih.gov.hu/ng/ugyintezes/ugykatalogus/ugyleiras/F0001-S0011-U0015 oldalon.
 


Friss hírek

2025. május 15, csütörtök

Digitális tér, globális döntések – sikerrel zárult a Codex CCMAS 44. ülése

2025. május 5-14. között virtuális formában rendezte meg szakmai ülését a FAO/WHO Codex Alimentarius Analitikai és Mintavételi Módszerek Szakbizottsága (CCMAS). A CCMAS44 ülésen számos jelentős előrelépés történt az élelmiszer-analitikai módszerek és mintavételi tervek egységesítése, aktualizálása és digitalizálása terén. Az együttműködés, átláthatóság és tudományos alapú döntéshozatal előtérbe került, több kérdés véglegesítésére pedig – különösen a quinoa és gyümölcslé módszertan – további munkacsoportok és jövőbeli ülések során kerül majd sor. A következő ülés várhatóan 2026 márciusában lesz Budapesten.

Tovább >

2025. május 13, kedd

Madárinfluenza elleni vakcinázás indult ritka és nagy értékű állatkerti madárfajoknál

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatallal közreműködve a Ceva-Phylaxia Zrt. országos vakcinázási programot indított. A nyolc állatkert részvételével megvalósuló kísérlet célja a magas patogenitású madárinfluenza elleni védelem biztosítása ritka, nagy értékű madárfajok számára. A március közepén lezárt első szakaszban mintegy 1 100 fogságban tartott madarat oltottak be, az ezt követő laboratóriumi vizsgálatok szerint a vakcina megfelelő védettséget nyújt a betegséggel szemben.

Tovább >