null A BÜHG nyilvántartásban szereplő cégek adatai/Biofuel greenhouse gas emissions inventory

BIONYOM és BÜHG nyilvántartásban szereplő cégek közérdekű adatai

A BIONYOM nyilvántartás a Nébih által vezetett, Magyarország területén termelt, előállított, begyűjtött, feldolgozott, felhasznált, forgalmazott és Magyarországra importált, vagy Magyarországról exportált termesztett és nem termesztett biomassza, köztes termék, bioüzemanyag, folyékony bio-energiahordozó, valamint a termesztett és nem termesztett biomasszából előállított tüzelőanyag nyomon követésére szolgáló elektronikus hatósági nyilvántartás. A BÜHG nyilvántartás a biomassza-kereskedőre, a biomassza-feldolgozóra, az üzemanyag-forgalmazóra, valamint a fenntarthatóság igazolására és az üvegházhatású gázkibocsátás értékeire vonatkozó adatokat tartalmazó hatósági nyilvántartás.

A BIONYOM és a BÜHG nyilvántartást a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal Mezőgazdasági Genetikai Erőforrások Igazgatósága (1143 Budapest, Tábornok u. 2.) vezeti.

A BIONYOM és a BÜHG nyilvántartásban szereplő cégek közérdekű adatai elérhetők az alábbi linken.

https://bionyomportal.nebih.gov.hu/nebih-bionyom-buhg-public/

A nyilvántartásban lehetőség van keresésre, az adatbázis fejlécében található keresővel, vagy az alábbi adatok tekintetében összetett szűrés kezdeményezhető:

1. Partner neve; 2. Partner székhelye; 3. Szerepkör (BK, BF, ÜF); 4. Regisztrációs szám; 5. Nyilvántartásba vétel kezdeti dátuma; 6. Nyilvántartásba vétel lejárati dátuma; 7. Státusz (aktív; passzív; törölt); 8. Cégjegyzékszám

 

 


Friss hírek

2024. november 21, csütörtök

Közlemény elveszett „zöld könyvről” (2024.11.21.)

A Veszprém Megyei Kormányhivatal Növény- és Talajvédelmi Osztályának tájékoztatása.

Tovább >

2024. november 11, hétfő

ITNET részjelentéssel kapcsolatos információk az öko tanúsító szervezetek részére

Az élelmiszerláncról és hatósági felügyeletéről1 szóló 2008. évi XLVI. törvény 47/A. § szerint az élelmiszerlánc-biztonsági stratégia végrehajtása érdekében integrált többéves nemzeti ellenőrzési tervet (továbbiakban: ITNET) kell készíteni, melyet az országos főállatorvos ad ki és irányítja annak végrehajtását. Az élelmiszerlánc-biztonsági stratégia és az ITNET kialakítása is az élelmiszerlánc szereplőinek – így az ökológiai gazdálkodást ellenőrző és tanúsító szervezeteknek (továbbiakban: tanúsító szervezetek) – bevonásával valósul meg.

Tovább >