A adatszolgáltatás cimkéjű tartalom.

Idén is biztosítja a Nébih az anyatehéntartás-támogatást igénybe vevő állattartók részére a szaporítási események előremenő bejelentését

Idén is biztosítja a Nébih az anyatehéntartás-támogatást igénybe vevő állattartók részére a szaporítási események előremenő bejelentését

2022. december 1, csütörtök

A hatályos jogszabályban* foglaltak szerint – a korábbi évekhez hasonlóan – továbbra is azok a szarvasmarhatartók jogosultak az anyatehéntartás-támogatás igénybevételére, akik határidőn belül eleget tesznek az adatszolgáltatási kötelezettségüknek. Ehhez nyújt segítséget a Nébih fejlesztése, amely 2022. december 1-jétől előremenően is lehetővé teszi az év végéig esedékes online és papíralapú adatszolgáltatást.

A Nébih felhívja azon állattartók figyelmét, akik igénybe kívánják venni a 2022. január 1. – 2022. december 31. támogatási évre az anyatehéntartás-támogatást, hogy a szaporítási eseményeket legkésőbb 2022. december 31-ig be kell jelenteniük a Termékenyítési Rendszerbe (TER).

A jogszabályi változásokat figyelembe véve 2022. december 1-től a szarvasmarhatartóknak lehetőségük van a teljes tárgyévet lefedni úgy, hogy a pároztatásokat és termékenyítéseket (fedeztetéseket) az időben előremenően – 2022. december 1-től maximum az év végiéig (2022. december 31-ig) – bejelentsék. Ez azt jelenti, hogy azok a tartók, akik eddig teljes évet lefedve jelentették a szaporítási eseményeket, továbbra is megtehetik ezt, függetlenül attól, hogy az adott szaporítási esemény még nem következett be.  

Fontos, hogy a módosítás a mesterséges termékenyítések bejelentését nem érinti, azaz a „2201- Termékenyítési napló” és „2202 – Termékenyítési jegy” továbbra is csak a szaporítási esemény(ek) megtörténte után adható be. 
A „2210 – Háremszerű és szabad pároztatás módosítólap” és „2204 – Háremszerű és szabad pároztatás bejelentő lap” azonban a fent leírtak szerint 2022. december 1-től 2022. december 31-ig előremenően benyújtható a Termékenyítési Rendszerbe (TER).

Továbbra is felhívjuk az állattartók figyelmét, hogy a Nébih által üzemeltetett webENAR felületen is regisztrálhatják a támogatáshoz kötődő szaporítási eseményeket. Az így beküldött bejelentések nagymértékben megkönnyítik és lerövidítik az ügyintézést, hiszen a webes felületen kizárólag hibátlan adattartalommal adhatók be a bejelentések, és az adatok beadásuk után azonnal láthatóvá válnak a Termékenyítési Rendszerben. 

A bizonylatok papír alapon, postai úton is megküldhetők a Nébih részére. 

A bejelentésekkel kapcsolatos további információk a https://portal.nebih.gov.hu/enar oldalon, míg a támogatás igénybevételével és feltételeivel kapcsolatos tudnivalók a www.mvh.allamkincstar.gov.hu oldalon érhetők el.

Hivatkozott jogszabály:
*a termeléshez kötött közvetlen támogatások igénybevételének szabályairól szóló 9/2015. (III.13.) FM rendelet” (a továbbiakban: Jogcímrendelet)

Friss hírek

2024. június 27, csütörtök

A Nébih számít a lakosság véleményére a talajvédelmi kérdőívben

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) talajvédelmi törekvése, hogy bemutassa a lakosságnak hazánk talajainak sokszínűségét, a talajművelési és tápanyag-gazdálkodási szokásokat, valamint felhívja a figyelmet a talajegészség megőrzésének fontosságára. A hivatal a lakosság véleményét is várja: az érdeklődők a Nébih kérdőívét július 20-ig érhetik el.

Tovább >

2024. június 26, szerda

Július elsejétől a Nébih elektronikus felületén kell jelenteni a fásításban tervezett fakitermeléseket

2024. július 1-től a fásításban tervezett fakitermeléseket a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) elektronikus felületén kell bejelenteniük az érintetteknek.

Tovább >

Átlagos (0 Szavazatok)

Megújult a biomassza-termelőkre, -kereskedőkre, -feldolgozókra és üzemanyag-forgalmazókra, valamint új értéklánc-szereplőként a biomassza-energiatermelőkre vonatkozó jogszabályi környezet

Megújult a biomassza-termelőkre, -kereskedőkre, -feldolgozókra és üzemanyag-forgalmazókra, valamint új értéklánc-szereplőként a biomassza-energiatermelőkre vonatkozó jogszabályi környezet

2022. január 14, péntek

Új jogszabályi rendelkezések léptek hatályba 2022. január 1-jén, amelyek közvetlenül érintik a fenntartható bioüzemanyag, a folyékony bio-energiahordozó és a biomasszából előállított tüzelőanyag termelési értéklánc tagjait. Alábbi cikkünkben az ebből fakadó változásokat tekintjük át.

A 2018/2001 európai parlamenti és tanácsi irányelv (RED 2) rendelkezéseinek a hazai jogrendbe történő átültetése érdekében több jogszabály módosult, továbbá számos új jogszabály lépett hatályba az év elején.

A Nébih felhívja az ügyfelek figyelmét, hogy a jogszabályváltozások következtében megváltozott
•    az összes BÜHG és BIONYOM nyilvántartással összefüggő kérelem és bejelentőlap formanyomtatvány adattartalma
•    a biomassza és fenntarthatósági igazolás formanyomtatványok adattartalma,
•    a nyomonkövetési dokumentumokra irányadó adattartalom
•    a fenntarthatósági bizonyítvány kiállítására irányuló kérelem adattartalma és a fenntarthatósági bizonyítvánnyal kísérhető termékek köre.

Mindezek értelmében a Nébih közzétette honlapján (https://portal.nebih.gov.hu/ugyintezes/egyeb/nyomtatvanyok) az új adattartalommal rendelkező, hivatalos formanyomtatványokat, amelyeket 2022. január 1-jétől valamennyi ügyfélnek alkalmaznia kell.

A legfontosabb új, valamint a már meglévő (és érvényben is maradt) jogszabályi rendelkezéseket az alábbiakban ismertetjük:
• A 2010. évi CXVII. törvény (a továbbiakban: Büat.) alkalmazásában, a Nébih, mint mezőgazdasági igazgatási szerv előtt indult eljárásban valamennyi ügyfél elektronikus ügyintézésre kötelezett. Ennek értelmében a papír alapon, postai úton történő kérelem előterjesztés a továbbiakban el nem fogadható, illetve az elektronikus kapcsolattartás követelményeinek meg nem felelő ügyféli nyilatkozat hatálytalannak minősül.
A Büat. hatálya alá tartozó hatósági eljárásokban a figyelmeztetés alkalmazása kizárt. Ennek értelmében, amennyiben az ügyfél a vonatkozó jogszabályi rendelkezéseket megszegi, a korábbi szabályozás szerinti egyszázezer Ft-tól egymillió Ft-ig terjedő bírsággal sújtható azzal, hogy még első ízben elkövetett jogsértés esetén sem teszi lehetővé a jogszabály, hogy a hatóság bírság kiszabása helyett figyelmeztetésben részesítse az ügyfelet.
• A 821/2021. (XII. 28.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Büat. Vhr.) alkalmazásában, fenntarthatósági nyilatkozat kiállításához nem használható fel a biomassza igazolás, ha az igazoláson bármelyik – a Büat. Vhr. 4. mellékletben meghatározott - kötelezően feltüntetendő adat hiányzik. Ilyen kötelező adat többek között a biomassza megtermelésével érintett termőterület MePAR szerinti blokkazonosítója mellett, az adott mezőgazdasági tábla sorszáma.
• Új jogszabályi rendelkezés - amely a biomassza-termelőket közvetlenül, még a biomassza-kereskedőket, a biomassza-feldolgozókat és az üzemanyag-forgalmazókat közvetve érint -, hogy a biomassza igazolással kísért, erdőtől eltérő mezőgazdasági területről származó hulladék és maradványanyag tekintetében az igazolás kiállítójának az érintett területre vonatkozóan rendelkeznie kell a 34/2021. (X. 6.) AM (a továbbiakban: AM rendelet) rendeletben meghatározott tápanyag-gazdálkodási tervvel
Ennek hiányában, a biomassza-termelő által kiadott igazolással kísért hulladék vagy maradványanyag nem minősülhet fenntartható nyersanyagnak, így az abból gyártott termék sem felelhet meg a fenntarthatósági követelményeknek.

Amennyiben tehát mezőgazdasági területről származó hulladékból és maradványanyagból gyárt a biomassza-feldolgozó fenntartható terméket, abban az esetben meg kell arról győződnie, hogy a részére átadott biomassza vagy fenntarthatósági igazoláson jelölte-e a biomassza-termelő, illetve a biomassza-kereskedő a hivatkozott terv rendelkezésre állását vagy sem. Ennek hiányában ugyanis az igazolással kísért alapanyag nem tekinthető semmiképpen fenntarthatónak. Ugyancsak érdemes ezt az adatok az üzemanyag-forgalmazónak is ellenőriznie a biomassza-feldolgozótól átvett, az általa gyártott bioüzemanyagra kiállított fenntarthatósági igazoláson.

A tápanyag-gazdálkodási terv tartalmi elemeit, illetve a terv Nébih-hez történő benyújtására vonatkozó rendelkezéseket az AM rendelet 6. §-a részletezi.

• A BIONYOM ügyfél által kiadható, a Nébih honlapján közétett fenntarthatósági igazolás formanyomtatvány kiállítása tekintetében új jogszabályi rendelkezés, hogy az igazolás csak azt követően állítható ki jogszerűen, hogy a biomassza-kereskedő, a biomassza-feldolgozó, vagy az üzemanyag-forgalmazó a tőle elvárható gondossággal meggyőződött arról, hogy a kiállítani kívánt fenntarthatósági igazolás alapjául szolgáló fenntarthatósági igazolás kiállítója, az általa kiadott igazolás kiállításakor szerepelt a BÜHG nyilvántartásban vagy rendelkezik a BÜHG nyilvántartásba vételről szóló határozat eredeti példányával vagy annak hitelesített másolatával.

A szükséges jogosultságot az alábbi elérhetőségen található adatbázisban ellenőrizhetik az ügyfelek: https://bionyomportal.nebih.gov.hu/nebih-bionyom-buhg-public/ 

2022. április 1-jétől a biomassza-feldolgozóknak, feldolgozói létesítményenként kell kérelmezniük a BÜHG és BIONYOM nyilvántartásba vételüket, ami azt jelenti, hogy feldolgozói létesítményenként állapít meg részükre BÜHG és BIONYOM nyilvántartási számot a Nébih. Ennek értelmében pedig feldolgozói létesítményenként külön-külön kell az éves adatszolgáltatási kötelezettségüknek is eleget tenniük az érintett ügyfeleknek.
Új termékkörrel, új szereplőkkel és új típusú fenntarthatósági nyilatkozatokkal bővül a fenntartható a bioüzemanyag és folyékony bio-energiahordozó termelési értéklánc.  A törvény alkalmazásában, a továbbiakban a biomasszából előállított tüzelőanyagok, illetve azok alapanyagai tekintetében is igazolni szükséges a fenntarthatósági, nyomonkövethetőségi és ÜHG-kibocsátás megtakarítási kritériumoknak való megfelelőséget. Ezzel párhuzamosan az értéklánc tagjai között új szereplőként jelentek meg a biomassza-energiatermelők, akik biomasszából hő- vagy hűtőenergiát, illetve villamosenergiát állítanak elő.

A fentiek értelmében, a biomassza-energiatermelőknek is rendelkezniük kell megfelelő fenntarthatósági nyilatkozatokkal ahhoz, hogy az általuk felhasznált biomasszából előállított tüzelőanyagok energiatartalmát figyelembe lehessen venni az (EU) 2018/2001 parlamenti és tanácsi irányelv 29. cikk 1. albekezdés a), b) és c) pontjaiban meghatározott célok tekintetében.

A Büat. és Büat. Vhr. alkalmazásában 2022. január 1-jétől a termesztett és nem termesztett biomasszából előállított tüzelőanyagok tekintetében is elvárt azok esetében a fentiekben részletezett kritériumok igazolása az érintett piaci szereplők részről.

A fentiekkel összefüggő, részletes biomassza-termelői, illetve biomassza-kereskedők, biomassza-feldolgozók és üzemanyag-forgalmazók részére készített tájékoztatóinkat elérhetik  a Nébih honlapján: A fenntartható bioüzemanyag termeléssel összefüggő tájékoztatók és elektronikus adatszolgáltatással összefüggő tájékoztatók - Nébih (gov.hu) 

Tájékoztatjuk ügyfeleinket, hogy amennyiben a fentiekkel összefüggésben kérdésük merülne fel, úgy az alábbi elérhetőségeken kaphatnak további tájékoztatást. 
Telefon: +36 (1) 336-9488
E-mail: mgei@nebih.gov.hu 

Érintett jogszabályok:
•    a megújuló energia közlekedési célú felhasználásának előmozdításáról és a közlekedésben felhasznált energia üvegházhatású gázkibocsátásának csökkentéséről szóló 2010. évi CXVII. törvény; 
•    a bioüzemanyagok, folyékony bio-energiahordozók és biomasszából előállított tüzelőanyagok fenntarthatósági követelményeiről és igazolásáról szóló 821/2021. (XII. 28.) Korm. rendelet;
•    a megújuló energia előállítására szolgáló biomassza fenntartható termesztésére vonatkozó egyes szabályokról szóló 34/2021. (X. 6.) AM rendelet;
•    a bioüzemanyagok, folyékony bio-energiahordozók és biomasszából előállított tüzelőanyagok fenntarthatósági követelményeknek való megfelelésével kapcsolatos üvegházhatású gázkibocsátás elkerülés kiszámításának szabályairól szóló 68/2021. (XII. 30.) ITM rendelet.

Friss hírek

2021. december 16, csütörtök

Biomassza-termelők tápanyag-gazdálkodási terv készítési kötelezettségével összefüggő új jogszabályi előírások

A 2022. január 1-jével hatályba lépő új jogszabályi rendelkezések értelmében, a mezőgazdasági területekről közvetlenül származó hulladékból és maradványanyagokból előállított bioüzemanyagok, folyékony bio-energiahordozók és biomasszából előállított tüzelőanyagok alapanyagául szolgáló mezőgazdasági biomassza csak és kizárólag olyan földterületen termeszthető, amelyre vonatkozóan évente tápanyag-gazdálkodási tervet készítettek. A tápanyag-gazdálkodási terv rendelkezésre állását a Nébih ellenőrzi.

Tovább >

2020. november 20, péntek

Ellenőrzi a Nébih a biomassza-termelőket

2020 szeptemberétől folyamatosan ellenőrzi a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a termesztett biomasszára vonatkozóan kiállított igazolásokat. A célirányos vizsgálatok során – a Magyar Államkincstár által szolgáltatott adatokat alapul véve – a biomassza igazolások adattartalmának megfelelőségét és valóságtartalmát egyaránt vizsgálják a hivatal szakemberei.

Tovább >

Átlagos (0 Szavazatok)

Június 10-ig kell teljesíteni a tömeges méhpusztulások felderítéséhez kapcsolódó adatszolgáltatást

Június 10-ig kell teljesíteni a tömeges méhpusztulások felderítéséhez kapcsolódó adatszolgáltatást

2019. április 24, szerda

A Nébih az elmúlt hetekben több mint 12 000 gazdálkodótól kért növénytermesztési technológiai adatszolgáltatást a 2018-as tömeges méhpusztulások felderítése érdekében. Az ügyfélkapuval nem rendelkező termelőktől érkezett visszajelzések alapján a hivatal az adatszolgáltatási határidőt 2019. június 10-ig meghosszabbította.

Az április elején indult felmérés célja a tavalyi nagymértékű méhpusztulás okainak felderítése. Az adatszolgáltatás elektronikus felületen történik, ahol ügyfélkapus azonosítóval belépve minden érintett gazda kizárólag a saját adatszolgáltatásra kötelezett táblájának adatait éri el.  Az információk feltöltését személyesen, vagy ügyfélkapuval rendelkező meghatalmazott személy közreműködésével lehet teljesíteni. A meghatalmazás menetéről az alábbi linken tájékozódhatnak.

Mostanra az érintettek több mint fele eleget tett a kötelezettségnek. Az ügyfélkapuval nem rendelkező gazdálkodóktól érkezett visszajelzések alapján azonban indokolttá vált a határidő meghosszabbítása, így a Nébih 2019. június 10-ig várja az adatok feltöltését az online rendszerbe.

Az adatszolgáltatással kapcsolatos kérdéseket a gazdák továbbra is a novenyvedelem@nebih.gov.hu címen juttathatják el a hivatal szakembereihez.

Kapcsolódó anyagok:
     - Tájékoztató a meghatalmazás menetéről
     - Adatgyűjtés indul a tavalyi méhpusztulások felderítése érdekében (honlaphír)


Friss hírek

2024. június 27, csütörtök

A Nébih számít a lakosság véleményére a talajvédelmi kérdőívben

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) talajvédelmi törekvése, hogy bemutassa a lakosságnak hazánk talajainak sokszínűségét, a talajművelési és tápanyag-gazdálkodási szokásokat, valamint felhívja a figyelmet a talajegészség megőrzésének fontosságára. A hivatal a lakosság véleményét is várja: az érdeklődők a Nébih kérdőívét július 20-ig érhetik el.

Tovább >

2024. június 26, szerda

Július elsejétől a Nébih elektronikus felületén kell jelenteni a fásításban tervezett fakitermeléseket

2024. július 1-től a fásításban tervezett fakitermeléseket a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) elektronikus felületén kell bejelenteniük az érintetteknek.

Tovább >

Átlagos (0 Szavazatok)

Megkezdődött az adatszolgáltatás az önkormányzatok szociális célú tüzelőanyag vásárlásához

Megkezdődött az adatszolgáltatás az önkormányzatok szociális célú tüzelőanyag vásárlásához

2014. november 12, szerda

A 46/2014. (IX. 25.) BM rendelet alapján az 5000 fő lakosságszámot meg nem haladó települések önkormányzatai szociális célú tűzifavásárláshoz kiegészítő támogatásra pályázhatnak. A pályázat feltétele, hogy a tűzifát biztosító erdőgazdálkodók az erdészeti hatóság által vezetett közhiteles Erdőgazdálkodói Nyilvántartásban bejegyzett erdőgazdálkodóként szerepeljenek.

Az adatszolgáltatásra kötelezett hatóság, az Erdőgazdálkodói Nyilvántartás vezetője, a NÉBIH Erdészeti Igazgatóság. Az erdészeti hatóság a kérelem beérkezésétől számított három napon, belül szolgáltatja a kért adatokat. Az önkormányzatok az adatokat az erdészeti hatóságtól költségmentesen, az ügyintézési idő lerövidítése érdekében elektronikus levélben kapják meg.

Az adatok kiadása a fűtés idény beköszöntével, november hónap elején kezdődött meg. Már eddig mintegy száz önkormányzat kereste meg a NÉBIH Erdészeti Igazgatóságot. A kérelmek jelentős része az állami erdőgazdaságokra vonatkozik, a programban a magán erdőgazdálkodók eddig kisebb számban érintettek.

NÉBIH Erdészeti Igazgatóság

 


Friss hírek

2024. június 4, kedd

Közlemény elveszett „zöld könyvről” (2024.06.04.)

A Veszprém Megyei Kormányhivatal Növény- és Talajvédelmi Osztályának tájékoztatása.

Tovább >

2024. június 4, kedd

Közlemény elveszett „zöld könyvről” (2024.06.04.)

A Veszprém Megyei Kormányhivatal Növény- és Talajvédelmi Osztályának tájékoztatása.

Tovább >

Átlagos (0 Szavazatok)

Kötelező adatszolgáltatás az előző évi növényvédő szerforgalomról

Kötelező adatszolgáltatás az előző évi növényvédő szerforgalomról

Az Európai Parlament és a Tanács 1107/2009/EK rendeletének 67. cikke valamint az élelmiszerláncról és hatósági felügyeletéről szóló 2008. évi XLVI. törvény 17.§ (5) bekezdése értelmében az engedélyek jogosultjainak meg kell adniuk a hatáskörrel rendelkező hatóságok számára a növényvédő szerek eladási mennyiségeire vonatkozó valamennyi adatot a növényvédő szerekre vonatkozó statisztikáról szóló közösségi jogszabályokkal összhangban.

Mindezek alapján az előző naptári évre vonatkozóan az engedélyes, beleértve a párhuzamos import engedély tulajdonosát is, köteles jelentést készíteni az élelmiszerlánc-felügyeleti szerv részére az összes érvényes engedéllyel rendelkező és a türelmi időben forgalmazott növényvédő szerének magyarországi forgalmáról. A jelentésnek tartalmaznia kell a növényvédő szer tételes megnevezését és mennyiségét, a felhasznált csomagoló eszköz mennyiségét és fajtáját.

Ez az adatszolgáltatás nem érinti a KSH, illetve az AKI által bekért forgalmazási adatokat.

Kérjük az Engedélyest, hogy a 2021-re vonatkozó szerforgalmi adatokat 2022. március 1. napjáig elektronikus úton, a NÉBIH Ügyfélprofil (ÜPR) felületén nyújtsa be.

A növényvédő szernek nem minősülő növényvédelmi hatású termékek, eszközök (csapdák) és a makroszervezetek szerforgalmi adatát, valamint ha egy készítményből nem történt forgalmazás, a „0” mennyiséget szintén 2022. máricius 1. napjáig a csatob@nebih.gov.hu e-mail címre jelentse be.

Az adatbevitel cég esetében a Nébih Ügyfélprofil (ÜPR) felületén a NÉBIH által aktivált meghatalmazással kezdhető meg, ezért javasoljuk a meghatalmazásokat minél hamarabb elkészíteni. 

A Nébih Ügyfélprofilon (ÜPR) történő szerforgalmi bejelentést és a meghatalmazás elkészítését segíti a 2. számú melléklet.

Azokat a szerforgalmi adatokat, amelyeket e-mailen kérünk be (a növényvédő szernek nem minősülő növényvédelmi hatású termékek, eszközök és a makroszervezetek szerforgalmi adata, valamint a „0” forgalmazott mennyiség), az 1. számú melléklet „Adatszolgáltatási űrlap a 2021. évi szerforgalomról” Excel táblázatán kell beadni.

A forgalmazott mennyiségeket literben vagy kg-ban a makroszervezetek és csapdák esetében a forgalmazott csomagolási egységek darabszámában kérjük megadni.

Kérjük az Engedélyest, hogy az esetleges viszonteladói tevékenységéből származó forgalmáról ne adjon meg adatokat. Kizárólag azon tételek forgalmi adatait kérjük, melyeket az Engedélyes illetve megbízottja első hazai értékesítőként forgalmazott 2021. évben.

Amennyiben az Engedélyes gyűjtőcsomag igazolással rendelkezik, a gyűjtőcsomagban lévő szerekről szerenkénti bontásban kérjük az adatokat. Azokról a szerekről, amelyeket viszonteladóként értékesít a gyűjtőcsomagban, ne adjon be adatot. Minden szerről a saját engedélyese köteles adatot szolgáltatni.

A csomagoló anyagokról nem szükséges szerenként adatot szolgáltatni sem a növényvédő szerek, sem a növényvédő szernek nem minősülő növényvédelmi hatású termékek esetében sem. Elegendő egy éves összesítés a csomagoló anyagok mennyiségeiről és fajtáiról.

A hatóság az adatszolgáltatásra kötelezettel szemben 15 napos „türelmi időt” adhat. Amennyiben a türelmi idő lejáratát követően az Engedélyes adatbenyújtási kötelezettségnek nem tesz eleget, az Éltv. 60. § (1) bekezdés o) pontja alapján növényvédelmi bírsággal sújtható. A (2) bekezdés értelmében a bírság ismételten kiszabható!

A begyűjtött adatok felhasználásával készült szerforgalmi jelentést honlapunkon minden évben közzétesszük az Európai Parlament és a Tanács 1185/2009/EK Rendeletében (I. Melléklet 5. szakasz) előírtaknak megfelelően.

Nyomtatványok:
Tájékoztató levél a kötelező adatszolgáltatásról a 2018. évi növényvédő szerforgalomról

Adatszolgáltatási űrlap a 2018. évi növényvédő szerforgalomról (xls)
Nébih ÜPR használati útmutató

Éves szerforgalmi jelentések összesítése:


Friss hírek

2024. június 4, kedd

Közlemény elveszett „zöld könyvről” (2024.06.04.)

A Veszprém Megyei Kormányhivatal Növény- és Talajvédelmi Osztályának tájékoztatása.

Tovább >

2024. június 4, kedd

Közlemény elveszett „zöld könyvről” (2024.06.04.)

A Veszprém Megyei Kormányhivatal Növény- és Talajvédelmi Osztályának tájékoztatása.

Tovább >

Átlagos (0 Szavazatok)