A vadászat cimkéjű tartalom.

FELIR tájékoztató a vadászatra jogosultak és a hivatásos vadászok számára

FELIR tájékoztató a vadászatra jogosultak és a hivatásos vadászok számára

2021. április 26, hétfő

A vadászati hatóságnak régóta fennálló alapfeladata, hogy nyilvántartást vezessen a vadászatra jogosultakról és a hivatásos vadászokról. A hatóság ennek a kötelezettségének megyei szinten tett eleget. 2017-ben született egy olyan jogszabályi döntés, hogy a közhitelesség érdekében az agrárigazgatás, élelmiszerlánc, vadgazdálkodás, halgazdálkodás és erdőgazdálkodás tekintetében minden ilyen helyileg vezetett nyilvántartás legyen összerendelve a központi kormányzati elektronikus adatközpontokkal (Személyi adat- és Lakcímnyilvántartás, Országos Cégnyilvántartó és Céginformációs Rendszer stb.). Kiemelt cél volt, hogy az összerendelés nem járhat többlet adminisztrációs kötelezettséggel az érintettek számára.

A fentiek megvalósítása érdekében az élelmiszerláncról és hatósági felügyeletéről szóló 2008. évi XLVI. törvény 38/A. § (3a) bekezdése 2017-ben előírta, hogy a vadászatra jogosultak és a hivatásos vadászok nyilvántartási adatai a FELIR rendszerbe is kerüljenek be. Ez azt jelenti, hogy akik ezeket a tevékenységeket végzik, azok nem csak a megyei kormányhivatalok által kiadott nyilvántartásba vételi (papír alapú) okirattal rendelkeznek, hanem a FELIR adatbázisban is szerepelnek.

A hároméves kormányzati fejlesztés eredményeként a FELIR adatbázis, teljes nevén élelmiszerlánc-felügyeleti információs rendszer, az agrárigazgatás, élelmiszerlánc, vadgazdálkodás, halgazdálkodás és erdőgazdálkodás összes szereplőjét tartalmazza: őstermelőket, kistermelőket, állattartókat, növénytermesztőket, élelmiszer előállítókat, élelmiszer forgalmazókat, vendéglátókat és közétkeztetőket, borászokat, vadászatra jogosultakat, hivatásos vadászokat, halászokat, horgászokat, erdészeket, fakereskedőket, állatorvosokat, növényorvosokat, takarmányforgalmazókat, állatgyógyszer forgalmazókat, növényvédőszer forgalmazókat, vetőmag előállítókat stb. A szereplők az adatbázisban a központi közhiteles adataikkal jelennek meg, amit a FELIR azonosító igazol.

A fejlesztések befejezésével 2021. április 1-től lépett hatályba az élelmiszerlánc-felügyeleti információs rendszer működéséről szóló 578/2020. (XII. 14.) Korm. rendelet. A 2017-es szabályozáshoz képest az új jogszabály egyik lényeges újdonsága, hogy a kormányhivatal által kiadott engedélyre rákerül a FELIR azonosító is, amely biztosítja a központi adatbázisban való kereshetőséget is a Nébih honlapján.

Hogyan lehet FELIR azonosítóhoz jutni?
Az egyablakos ügyintézés elvének köszönhetően a vadászatra jogosultaknak és a hivatásos vadászoknak közvetlenül nem szükséges kérelmezniük a FELIR nyilvántartásba vételt, a FELIR azonosító kiadását. Az ő esetükben a korábbi gyakorlatnak megfelelően változatlanul elegendő a vadászati törvény szerinti nyilvántartásba vételi kötelezettségnek eleget tenni, amely egyúttal FELIR azonosító iránti kérelemnek is minősül. Amikor a hatóság rögzíti az adatbázisban a szükséges adatokat, a rendszer automatikusan FELIR azonosítót állít ki.

Hogyan juthat FELIR azonosítóhoz az, akit a vadászati hatóság már korábban nyilvántartásba vett?
Akiket a kormányhivatal a vadászati törvény szerint már nyilvántartásba vett, de az elektronikus nyilvántartásba még nem kerültek be, ezért FELIR azonosítóval még nem rendelkeznek, azoknak az adatait a Nébih betölti a FELIR adatbázisba a kormányhivataloktól bekért adatok alapján. Az adatbetöltés eredményeképpen a rendszer automatikusan FELIR azonosítót állít ki. Az érintett közreműködése tehát ezekben az esetekben nem szükséges, a hatóságok gondoskodnak az utólagos FELIR azonosító megállapításról.

Itt jegyezzük meg, hogy egy ügyfél akkor is csak egy FELIR azonosítóval rendelkezik, ha többféle élelmiszerlánc- vagy agrártevékenységet végez. Ha például egy hivatásos vadász valamilyen más FELIR azonosító köteles tevékenységével már bekerült a FELIR-be, akkor számára a hatóság már az alapján a regisztráció alapján adott FELIR azonosítót. Ebben az esetben a Nébih-nek csak a hivatásos vadászi tevékenységet kell felvennie a FELIR-be (a korábbi másik tevékenység mellé), újabb FELIR azonosító generálás nem történik.

Hogyan ellenőrizheti valaki, hogy van-e FELIR azonosítója?
A Nébih honlapján van egy nyilvános FELIR kereső, ahol a szükséges adatok megadása után megjelenik, hogy az illetőnek mi a FELIR azonosítója és milyen regisztrált tevékenységei vannak a FELIR-ben. A kereső elérhetősége: https://portal.nebih.gov.hu/felir-kereso.

Ügyfélkapus hozzáférés birtokában az ügyfelek számos e-ügyintézési lehetőséget elérnek a Nébih Ügyfélprofil rendszerében. Az Ügyfélprofil elérhetősége: https://upr.nebih.gov.hu. Az Ügyfélprofilba mindenki a saját ügyfélkapus hozzáférésével tud belépni, és minden ügyfél a saját tevékenységei, FELIR azonosítója vonatkozásában tud intézkedni, illetve adatokat megtekinteni.

Az Ügyfélprofil „Tevékenységek” menüpontjában az ügyfél megtekintheti a FELIR azonosítóját, továbbá a FELIR adatbázisban nyilvántartott tevékenységeit, beleértve a folyamatban lévő regisztrációkat is. Itt van lehetőség arra is, hogy az ügyfél hivatalos igazolást kérjen a FELIR azonosítójáról, amennyiben már rendelkezik az azonosítóval. Ha az igazolást az ügyfél elektronikus formában kéri, a rendszer automatikusan létrehozza azt, és digitális aláírással hitelesítve azonnal továbbítja az ügyfélkapus tárhelyre. Ha az ügyfélnek még nincs FELIR azonosítója, azt is tud igényelni az Ügyfélprofilban, de a vadászatra jogosultak és a hivatásos vadászok esetében ez csak egy lehetőség, nem kötelezőség, hiszen számukra a hatóság kérelem nélkül biztosítja a FELIR azonosítót. 

Mire jó a FELIR azonosító?
A FELIR azonosító arra szolgál, hogy központilag, közhiteles adatokkal, elektronikusan igazolja az egyes szereplők államilag engedélyezett, nyilvántartásba vett tevékenységeit. Körülbelül úgy működik, mint az adóazonosító jel, adószám az adójog szempontjából, ugyanazt a funkciót látja el, csak az agrárigazgatás, élelmiszerlánc, vadgazdálkodás, halgazdálkodás és erdőgazdálkodás területén.

Azok a szereplők, akik számára szükséges lehet a FELIR azonosító megléte, a következők:
1.    A felügyelő hatóság, esetünkben a vadászati hatóság, amely a vadászatra jogosultakat, hivatásos vadászokat felügyeli, ellenőrzi.
2.    Egyéb szakterületi hatóságok, amelyek valamely rájuk vonatkozó előírás alapján egy tevékenységről meg kell állapítsák, hogy jogszerűen végzi-e valaki. Ilyenek például:
a.    az élelmiszerlánc-felügyeleti hatóság, amely a fertőző állatbetegségek, pl. az afrikai sertéspestis elleni küzdelem folyamatában a vadászatra jogosultakat is be kell, hogy tudja azonosítani;
b.    ugyanez a hatóság az elejtett vad élelmiszerláncba való bekerülésével kapcsolatos élelmiszer-higiéniai előírások miatt az elejtő vadászt és a vadászatra jogosultat is be kell, hogy tudja azonosítani;
c.    az állami adó- és vámhatóság, amely számára az EKÁER rendszerben előzetesen jelenteni kell minden közúti fuvarozással járó termékszállítást. Ebben a jelentésben a Nébih hatáskörébe tartozó termékek esetén a FELIR azonosítót is meg kell adni.
Az államnak egyre több ügyintézési kötelezettség esetében kell biztosítani, hogy elektronikusan, minimális ügyféloldali adminisztrációval lehessen végig vinni az ügyintézési folyamatot. Az agrárium és élelmiszerlánc számos területén kérelmeket, bejelentéseket már csak FELIR azonosító birtokában lehet indítani.
3.    A többi élelmiszerlánc szereplő, agrárágazati szereplő, aki az élelmiszerlánc törvény hatálya alá tartozó terméket vásárol, illetve vesz át értékesítésre, szállításra és tárolásra. A törvény értelmében csak FELIR azonosítóval rendelkezőktől szabad vásárolni, átvenni ezeket a termékeket.
4.    A lakosság, más megfogalmazásban a fogyasztók, akiknek a törvény értelmében joga van tudni, hogy kik a legális élelmiszerlánc és agrárágazati szereplők. Erre szolgál a nyilvános FELIR kereső, ld. fent.

Milyen további feladatai vannak a vadászatra jogosultnak és a hivatásos vadásznak a FELIR azonosító kapcsán?
Ha valamely hatóság a jogszerű tevékenységvégzés igazolásaképpen elkéri a vadászatra jogosult vagy a hivatásos vadász FELIR azonosítóját, azt az illetőnek meg kell adnia. A FELIR azonosító megadása történhet bármilyen úton, akár szóban is. A Nébih által kiadott FELIR igazolással nem kötelező rendelkezni. A hatóságok a saját rendszereikben vagy a Nébih nyilvános FELIR keresőjében meg tudják keresni a vadászatra jogosult vagy a hivatásos vadász által megadott FELIR azonosítót.

További teendők a FELIR azonosító kapcsán a vadászatra jogosultak és a hivatásos vadászok számára nincsenek. A FELIR azonosító a vadászatra jogosulti és hivatásos vadászi joggal párhuzamosan keletkezik, él, és szűnik meg. A Nébih gondoskodik arról, hogy rendszeresen frissítse a vadászatra jogosultak és a hivatások vadászok adatait a FELIR-ben, és ellenőrzi, hogy a korábban nyilvántartásba vett szereplőknek kell-e még rendelkezniük FELIR azonosítóval. Amikor az ügyfél befejezi a tevékenységét, a vadászati hatóság törli az ügyfelet a saját nyilvántartásából, és egyúttal a FELIR azonosító felfüggesztéséről is gondoskodik. A FELIR azonosítót azonban – a fent elmondottak értelmében – csak akkor kell felfüggeszteni, ha az érintett ügyfél más FELIR azonosító köteles tevékenységet nem végez.

Hol lehet további információhoz jutni?
További információért a Nébih ügyfélszolgálatához érdemes fordulni, amelynek telefonszáma 06-1/336-9009, e-mail címe ugyfelszolgalat@nebih.gov.hu. Levélben is megkereshetők a 1525 Budapest Pf.: 30. címen.
 


Friss hírek

2024. június 27, csütörtök

A Nébih számít a lakosság véleményére a talajvédelmi kérdőívben

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) talajvédelmi törekvése, hogy bemutassa a lakosságnak hazánk talajainak sokszínűségét, a talajművelési és tápanyag-gazdálkodási szokásokat, valamint felhívja a figyelmet a talajegészség megőrzésének fontosságára. A hivatal a lakosság véleményét is várja: az érdeklődők a Nébih kérdőívét július 20-ig érhetik el.

Tovább >

2024. június 26, szerda

Július elsejétől a Nébih elektronikus felületén kell jelenteni a fásításban tervezett fakitermeléseket

2024. július 1-től a fásításban tervezett fakitermeléseket a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) elektronikus felületén kell bejelenteniük az érintetteknek.

Tovább >

Átlagos (0 Szavazatok)

Közlemény országos vadászati ellenőrzésről

Közlemény országos vadászati ellenőrzésről

2014. február 4, kedd

2012. február 4-én a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal Földművelésügyi Igazgatóság Vadászati és Halászati Osztályának koordinálásával országos átfogó vadászati ellenőrzést tartanak a megyei kormányhivatalok, a megyei rendőrhatóságok és az állategészségügyi hatóság megyei szervezetei.

A hatóságok az ország teljes területén, azonos időben, jelentős létszámmal felvonulva megyénként kettő-hét társas vadászat előírások szerinti megtartását, a biztonságos vadászat személyi és tárgyi feltételeinek meglétét vizsgálják. Az ellenőrzések elsősorban a társas apró és nagyvad vadászatokat érintik. Országosan ötven ellenőrzésre kerül sor, az alábbi bontásban: tizenkét nagyvad, harmincnégy apróvad és négy egyéb apróvad társas vadászat.

Az egységes hatósági fellépés elsődleges célja, hogy felhívja a vadászok, vadászatra jogosultak figyelmét a vonatkozó jogszabályi rendelkezések és etikai normák betartásának fontosságára, elősegítve ezzel a vadászatnak – jelen esetben a társas vadászatnak – mint fokozott veszéllyel járó tevékenység biztonságos gyakorlását. Az átfogó ellenőrzés célja továbbá az elejtett vad köz-, vagy magán célú élelmiszerként történő biztonságos felhasználás feltételeinek ellenőrzése is.

A vadászati hatóság távlati célja a társhatóságokkal lefolytatott ellenőrzésekkel az, hogy megjelenésével, intézkedéseivel segítsen megelőzni, majd felszámolni a sajnálatos vadászbaleseteket, valamint, hogy az elejtett vad – a nyomon követhetőség szabályait betartva – biztonságos, minőségi élelmiszerként kerüljön a fogyasztó asztalára.

A helyszíni ellenőrzéseken a vadászati hatóság ötvennégy, a rendőrhatóság ötvenegy, az állategészségügyi hatóság pedig tizenhét fővel vesz részt.

Az országos átfogó vadászati ellenőrzés tapasztalatairól a vadászati hatóság a későbbiekben tájékoztatja a nyilvánosságot.

 

Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal


Friss hírek

2024. június 4, kedd

Közlemény elveszett „zöld könyvről” (2024.06.04.)

A Veszprém Megyei Kormányhivatal Növény- és Talajvédelmi Osztályának tájékoztatása.

Tovább >

2024. június 4, kedd

Közlemény elveszett „zöld könyvről” (2024.06.04.)

A Veszprém Megyei Kormányhivatal Növény- és Talajvédelmi Osztályának tájékoztatása.

Tovább >

Átlagos (0 Szavazatok)

Közlemény országos vadászati ellenőrzés eredményeiről

Közlemény országos vadászati ellenőrzés eredményeiről

2012. február 8, szerda

Mintegy 38 vadászatra jogosultat és 289 vadászt ellenőriztek 2012. február 4-én a megyei vadászati hatóságok, a rendőrhatóság és az állategészségügyi hatóság közreműködésével. Az országos átfogó vadászati ellenőrzést a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal (MgSzH) koordinálta.

A kedvezőtlen időjárás miatt – az eredetileg tervezett – 50 ellenőrzés helyett összesen 15 megye 38 vadászatra jogosultját érintette az országos akció. Az ellenőrzés alá vont társas vadászatok közül 6 nagyvad, valamint 32 apróvad, illetve egyéb apróvad vadászat helyszínén jelentek meg a hatóságok képviselői. Az ellenőrzésben a megyei vadászati hatóságok 33, a rendőrhatóság 48, míg az állategészségügyi hatóság 7 fővel képviseltette magát. Az ellenőrzések menetét az MgSzH Földművelésügyi Igazgatósága részéről 3 fő felügyelte. Az ellenőrzések alkalmával kirívóan súlyos szabálysértést nem tapasztaltak a szakemberek.

A vizsgáltok során elsősorban a nagyvad társas vadászatokat bejelentő vadászatra jogosultakat ellenőrizték, mivel ezen vadászatok a vadászatra jogosult részéről körültekintőbb szervezést, lebonyolítást, míg a vadászoktól még nagyobb megfontoltságot, fegyelmet követelnek. Azon megyékben, ahol társas nagyvad vadászatot nem jelentettek be apróvad, illetve egyéb apróvad vadászatokat ellenőriztek. A kedvezőtlen időjárás miatt több ellenőrzött vadászatnál is az összegyűlt résztvevők a vadászat elhalasztása és – a vad óvása érdekében – az etetőhelyek feltöltése mellett döntöttek.

Összefoglalva elmondható, hogy – dacára a kedvezőtlen időjárási körülményeknek – az országos vadászati ellenőrzés elérte célját, bíztató előrejelzése, eredményes főpróbája volt több hatóság hatékony együttműködésének a jövőt illetően. Örömteli, hogy az ellenőrzés során sem a vadászatra jogosultak, sem pedig a vadászok részéről nem tapasztaltak kirívó szabálytalanságot és szigorúbb hatósági intézkedés megtételére sem volt szükség.

A vizsgálatokkal kapcsolatos további részletek elérhetőek az alábbi linken.

 

Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal


Friss hírek

2024. június 4, kedd

Közlemény elveszett „zöld könyvről” (2024.06.04.)

A Veszprém Megyei Kormányhivatal Növény- és Talajvédelmi Osztályának tájékoztatása.

Tovább >

2024. június 4, kedd

Közlemény elveszett „zöld könyvről” (2024.06.04.)

A Veszprém Megyei Kormányhivatal Növény- és Talajvédelmi Osztályának tájékoztatása.

Tovább >

Átlagos (0 Szavazatok)

Közlemény – érvényben lévő halászati, horgászati és vadászati tilalmak

Közlemény – érvényben lévő halászati, horgászati és vadászati tilalmak

2011. március 19, szombat

A Veszprém, a Győr-Moson-Sopron és a Vas megyei MgSzH mint első fokú vadászati és halászati hatóság az október 04-én Ajkán bekövetkezett vörösiszap szennyezéssel járó környezeti katasztrófával összefüggésben - a vad és a hal menekülő útvonalaira is tekintettel - az alábbi visszavonásig érvényes halászati, horgászati, vadászati tilalmakat rendelte el.

A helyzet változásával a tilalom alá eső területek kiterjedése módosulhat, ezért az MgSzH a horgászati, halászati és vadászati tilalmakról folyamatos tájékoztatást ad. Közleményükben a legfrissebb változásokat kiemeléssel jelöljük.
 


Vas Megye

halászati és horgászati tilalom:

2010. október 4-e 16-órától általános halászati és horgászati tilalom lépett érvénybe

  • A Marcal folyó teljes Vas megyei szakaszán,

  • A Kodó patakon,

  • A Cinca patakon.

 
2010. október 6-a 9 órától részleges halászati és horgászati tilalom lépett érvénybe, (a tilalom a halászati hatóság által engedélyezet kutató tevékenységre, és a halászati hatóság által felügyelt halmentésre nem terjed ki):

  • A Mersevári tőzegbánya tavon

  • A Nagypiriti kavicsbánya tavon.


Győr-Moson-Sopron Megye

halászati és horgászati tilalom:

2010. október 4-től általános halászati és horgászati tilalom lépett érvénybe:

  • A Marcal folyón a Rába torkolatig tartó szakaszán

 

Veszprém Megye

halászati és horgászati tilalom:

2010. október 4-től általános halászati és horgászati tilalom lépett érvénybe:

  • Marcal folyó teljes Veszprém megyei szakasz

  • Torna patak teljes szakasza

  • Gerence patak teljes szakasza,

  • A Kigyós patak Sárosfőpusztától a Torna patakba ömlő szakaszig.

 
2010. november 12-én az MgSzH, mint első fokú halászati hatóság az alábbi halászati és horgászati tilalmat oldotta fel:

  • a  Rába folyón a Marcal folyó betorkollásától a Mosoni-Duna folyóba történő betorkollásáig tartó szakaszon

 
2011. március 11-én reggel 6 órától az MgSzH, mint első fokú halászati hatóság az alábbi halászati és horgászati tilalmat oldotta fel:

  • a Merseváti tőzegbánya tavon, a Nagypiriti kavicsbánya tavon, valamint a Kodó és a Cinca patakon (a torkolattól számított 50 méter kivételével)

Azonban a Kodó és a Cinca patakon a torkolattól számított 50 méteren belül az általános és teljes halászati, horgászati tilalom továbbra is érvényben marad.

 


részleges vadászati tilalom

A tilalom az alább felsorolt vadászatra jogosultak területének vörösiszappal borított részét érinti, a borítottság, és annak egy kilométeres védőzónájában, illetve a szennyezéssel érintett vízterületeket, és azok egy kilométeres védőzónáját.

 

19-302510-1-4-1      Fekete István Vadásztársaság
19-302710-1-4-1      Képesfa Vadásztársaság
19-302910-1-4-1      Sümegi "Kinizsi" Vadásztársaság
19-303750-2-4-4      Bakonyerdő ZRt. Bakonyi vadászterület.

 


Tévesen jelent meg több híradásban, hogy három megyére kiterjedően halászati és horgászati tilalom került elrendelésre. A tilalom kizárólag a közleményeinkben vízterületekre, illetve a közleményekben megjelentetett Veszprém megyei vadászterületek egy részére van érvényben.


Friss hírek

2024. június 4, kedd

Közlemény elveszett „zöld könyvről” (2024.06.04.)

A Veszprém Megyei Kormányhivatal Növény- és Talajvédelmi Osztályának tájékoztatása.

Tovább >

2024. június 4, kedd

Közlemény elveszett „zöld könyvről” (2024.06.04.)

A Veszprém Megyei Kormányhivatal Növény- és Talajvédelmi Osztályának tájékoztatása.

Tovább >

Átlagos (0 Szavazatok)

Rekord eredmény a trófeabírálaton

Rekord eredmény a trófeabírálaton

2014. április 3, csütörtök

Négy év után ismét nemzetközi trófeabírálatot tartottak hazánkban. 2014. március 29-én, a hatvani Széchényi Zsigmond Vadászati Múzeum megnyitóján négy dámbikát értékelt a zsűri, s világranglistás eredmény is született.

A bírálatot a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal szervezte. Az eseményt a Nemzetközi Vadászati és Vadvédelmi Tanács (CIC) szabályai szerint bonyolították le. A bizottság munkáját az osztrák Karl Maierhofer vezette, tagjai pedig a Szlovákiából érkezett Leboczky Tibor, valamint Bognár Gábor voltak.

A négy dámbikából egyet Hajdú-Bihar megyében,(Gúthi erdészet vadászterületén), hármat pedig Tolna megyében (kettőt a Kocsolai Földtulajdonosok, egyet Pincehely község határában, a Land-Star Kft. vadászterületén) hoztak terítékre.

A trófeabírálat során a trófea súlyán kívül mérésre kerül az agancs szár hossza, a szemág hossza, a dám lapát hossza, szélessége, a rózsa, az alsó és felső szárkörméret, valamint az agancs terpesztése. A mért adatok és az ezekből kiszámított pontszámok mellet olyan szubjektív elemek pontozása is befolyásolja a végső pontszám kialakítását, mint az agancs színére, a lapát csipkézettségére, valamint a számos, egyéb paramétert magába foglaló tömeg, alak, szabályosságra adott pontok.

A Gúthi erdészet vadászterületén 2012-ben külföldi bérvadász által terítékre hozott dámbika lapátja a nemzetközi bírálat során 219,42 CIC pontot kapott, míg a Kocsolai területen 2007-ben és 2013-ban terítékre hozott dámbikák 211,68, illetve 217,29 CIC pontot értek el.

A bírálat legérdekesebb tétele a 2013 novemberében Pincehelyen, külföldi bérvadász által terítékre hozott dámbika trófeájának értékelése volt, melyet a szervezők – a trófea paraméterei alapján – a világranglista első öt helyezettje közé vártak. A dámbika 6,05 kg-os lapátja végül 227,57 CIC pontot kapott a nemzetközi trófeabírálaton, mellyel a harmadik helyet szerezte meg a szabad területen elejtett Dámok Világranglistáján.

A fenti eredmény alapján a NÉBIH, mint országos hatáskörű vadászati hatóság kezdeményezte a pincehelyi dámbika nemzeti értékké történő nyilvánítását. A nemzeti értékké nyilvánított trófea Magyarországról csak engedéllyel vihető ki, a trófea múzeumba történő végső kiállításáról a NÉBIH a későbbiekben gondoskodik.


Friss hírek

2023. december 14, csütörtök

Elismert tenyésztő szervezetek

Magyarországon elismert tenyésztő szervezetek

Tovább >

2022. november 3, csütörtök

Invazív fajok telepítését akadályozta meg a Nébih halőri szolgálata

A Nébih Állami Halőri Szolgálatának (ÁHSZ) egyik kiemelt feladata a haltelepítések szabályosságának és a halak nyomon követhetőségének ellenőrzése, így az őszi haltelepítések időszakában a halőrök országszerte fokozottan vizsgálják az előírások betartását. Szeptember óta az ÁHSZ szakemberei természetvédelmi okok miatt két esetben tiltották meg invazív* ezüstkárászok telepítését a hazai halgazdálkodási vízterületeken, több esetben pedig eljárás indult a feltárt szabálysértések miatt.

Tovább >

Átlagos (0 Szavazatok)