A konferencia cimkéjű tartalom.

Megtartotta első hibrid konferenciáját a CCMAS

Megtartotta első hibrid konferenciáját a CCMAS

2024. május 22, szerda

2024. május 13-18. között ismét Budapesten rendezte meg szakmai ülését a FAO/WHO Codex Alimentarius Analitikai és Mintavételi Módszerek Szakbizottsága (CCMAS). A 43. találkozón, mely egyúttal az első hibrid ülés volt, több munkacsomagot is elfogadtak a szakemberek, miközben újabb területek kerültek a testület látókörébe. A magyar vezetésű szakbizottság élén 2018 óta dr. Nagy Attila, a Nébih Élelmiszerlánc-biztonsági Laboratóriumának (ÉLI) igazgatója áll.

A koronavírust követően ez volt a második alkalom, amikor a szakmai grémium tagjai személyesen is találkozhattak a hagyományosan évente megrendezett CCMAS konferencián. A Codex Alimentarius Bizottság testületei közül a CCMAS az elsők között szervezett hibrid konferenciát, azaz a Budapestre látogató szakemberek mellett a világ bármely tájáról bekapcsolódhattak a szakemberek. Ráadásul, míg 2023-ban online csak nézőként követhették az ülést az érdeklődők, addig idén már távolról is aktívan részt vehettek az eredmények kialakításában. A részvétel így minden eddiginél magasabb volt: csaknem 70 ország és több mint 15 szervezet 220 szakembere tárgyalta meg az élelmiszerbiztonságot garantáló nemzetközi szabványok fejlesztésének kérdéseit.

Dr. Nagy Attila (Nébih ÉLI) elnök munkáját alelnökként harmadik alkalommal segítette az Állatorvostudományi Egyetem Digitális Élelmiszerlánc Oktatási, Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Intézetének munkatársa, dr. Farkas Zsuzsa. A plenáris ülésszakasz az ünnepélyes megnyitó után vette kezdetét, melyen először dr. Nobilis Márton élelmiszeriparért és kereskedelempolitikáért felelős államtitkár kívánt eredményes munkát a delegáltaknak. Ezt követően az Élelmezési és Mezőgazdasági Világszervezet (FAO) képviseletében Mary Kenny, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) részéről pedig Haris Hajrulahovic igazgató köszöntötte a résztvevőket. A budapesti ülésen ugyan nem tudott részt venni a Codex Alimentarius Főbizottság elnöke, Steve Wearne, azonban egy rövid videóüzenetben megköszönte a szakbizottság tagjainak fáradhatatlan munkáját.

Az egyhetes konferencia során a küldötteknek elsősorban új, a szakbizottságban most először bemutatott dokumentumokat kellett megvitatniuk. A 43. szakmai ülés előtt ugyanis sor került a nyitott munkadokumentumok többségének lezárására, azokat a Codex Alimentarius Főbizottsága a 2023 novemberi ülésén Rómában elfogadta.
Ennek köszönhetően a szakemberek nagy előrelépést tettek a nitrát és nitrit teljesítménykövetelményeinek meghatározása, valamint az elővigyázatossági allergén jelölés esetén alkalmazott vizsgálati módszerek fejlesztése terén, míg a nitrogén átszámítási faktor feltüntetésének módszerfejlesztéséről szóló információs dokumentumot el is fogadták.
Mindezek mellett a CCMAS állandó témái is szerepeltek a napirenden: folytatódott a mintavételi szabályokat összefoglaló útmutató, és az ehhez kapcsolódó, fejlesztés alatt álló applikáció felülvizsgálata, valamint a 234. számú, vizsgálati módszer szabvány felülvizsgálata a gyümölcslevek, a gabona-, valamint a hal- és halászati termékek területén. Ez utóbbi két munkacsomagot a szakemberek a konferencia végére lezárták, így a Szakbizottság a kakaó és csokoládé felhasználásával készült termékek szabványainak revíziójával folytatja a munkáját.
A FAO képviselője átfogó előadásban ajánlotta a delegáltak figyelmébe az élelmiszerekben fellelhető mikroműanyagok mintavételét és vizsgálatát célzó módszerek harmonizációját. A szabványosító szervezetek a jövőben folyamatos tájékoztatással fogják segíteni a Szakbizottság munkáját. 

A sikeres konferenciát követően a CCMAS által kidolgozott útmutatókat, információs dokumentumokat 2024 novemberében a Codex Alimentarius Főbizottsága fogadhatja el, amelynek Európai Uniót lefedő régióját Magyarország soros elnökségének köszönhetően dr. Nagy Attila fogja vezetni.

A CCMAS következő ülésére 2025. május 5-9. között fog sor kerülni Budapesten.
 



Friss hírek

2024. március 25, hétfő

Látogatóban a Nemzetközi Atomenergia Ügynökségnél

A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség TERC Laboratóriumban vezetőségi változás történt. Ezt követően a Nébih ÉLI vezetője és a Radioanalitikai Referencia Laboratórium munkatársai meghívást kaptak a TERC Laboratórium megtekintésére. Ezzel együtt egy személyes találkozásra is sor került, mely során a jövőbeli feladatokban való együttműködésről is beszélgettek a szakemberek.

Tovább >

2024. március 12, kedd

SIRHA KMÉ módra

Nagy sikerrel zárult a SIRHA Budapest kiállítás. A rendezvényen ez alkalommal Kiváló Minőségű Élelmiszer (KMÉ) védjegy is bemutatkozhatott. Az Agrárminisztérium és a Nébih közös standján 3 napon keresztül várták az érdeklődőket a Védjegyiroda munkatársai. Emellett március 6-án önálló programblokkot szervezett a KMÉ, amelyben előadás, vállalkozói kerekasztal-beszélgetés és termékkóstolás is helyet kapott.

Tovább >

Átlagos (0 Szavazatok)

Kiemelkedő sikerrel zárult a Budapesten megrendezett CCMAS 42. ülése

Kiemelkedő sikerrel zárult a Budapesten megrendezett CCMAS 42. ülése

2023. június 30, péntek

2023. június 13-16. között tartotta 42. szakmai ülését Budapesten a FAO/WHO Codex Alimentarius Analitikai és Mintavételi Módszerek Szakbizottsága (CCMAS). A szakmai találkozón az eddig kidolgozott munkaanyagok döntő részét lezárták, majd újabb területek feldolgozását jelölték ki feladatként. A szakbizottság elnöki feladatait 2018 óta dr. Nagy Attila, a Nébih Élelmiszerlánc-biztonsági Laboratóriumának (ÉLI) igazgatója látja el.

A koronavírus világjárvány miatt négy év után találkozhattak ismét személyesen a szakbizottság tagjai. A budapesti megbeszéléseken közel 50 ország, 10 nemzetközi szervezet több mint 150 szakértője vett részt – köztük hét delegált a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség (NAÜ) által finanszírozott projekt keretében, ugyanis a NAÜ az élelmezésbiztonság előmozdításáért a vizsgálati módszerek fejlesztését és terjesztését is fontos feladatának tekinti.

Dr. Nagy Attila (Nébih ÉLI) elnök munkáját alelnökként az Állatorvostudományi Egyetem Digitális Élelmiszerlánc Oktatási, Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Intézetének munkatársa, dr. Farkas Zsuzsa segítette. A plenáris ülésszakaszt dr. Nobilis Márton Élelmiszeriparért és Kereskedelempolitikáért Felelős Államtitkár és Nabil Gangi, a FAO Európai és Közép-Ázsiai Regionális Irodájának képviselője személyesen nyitották meg. Az ülést élőben sugározták, így a WHO regionális irodavezetőségének, valamint a Codex Alimentarius Főbizottság elnökének is lehetősége nyílt arra, hogy eredményes munkát kívánjon a szakbizottság tagjainak.

Az egyhetes konferencia alatt a bizottság tagjai többéves kidolgozás során elkészült szakmai anyagokat vitattak meg, és szinte kivétel nélkül minden munkadokumentumot jóváhagytak a június 20-án virtuálisan megrendezett jelentés elfogadáson. Ennek köszönhetően a Főbizottság őszi ülését követően elfogadhatják a mérési bizonytalanságról szóló útmutatót, a mintavételi szabályokat összefoglaló dokumentumot, a jelenleg használt módszergyűjteményben frissíthetik a feldolgozott gyümölcsök és zöldségek, illetve a zsírok-olajok területén használt szabványokat és mérési módszereket.

A sikeres konferenciát követően a szakbizottság új témákat határozott meg, amelyek feldolgozásával a testület tagjai az év során elektronikus munkacsoportokban foglalkoznak majd, végül pedig az eredményeket 2024 májusában egy szakmai ülésen fogják bemutatni.

A delegáltak döntésének értelmében a bizottság a jövőben – többek között – az alábbi területeken folytatja munkáját:
•    gyümölcslevek, halak, halászati termékek módszereinek áttekintése
•    nitrit és nitrát teljesítménykritériumok meghatározása
•    a mintavételt segítő applikáció fejlesztése
•    az allergének esetén a megfelelő analitikai módszerek kiválasztásának elősegítése
 



Friss hírek

2024. június 27, csütörtök

A Nébih számít a lakosság véleményére a talajvédelmi kérdőívben

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) talajvédelmi törekvése, hogy bemutassa a lakosságnak hazánk talajainak sokszínűségét, a talajművelési és tápanyag-gazdálkodási szokásokat, valamint felhívja a figyelmet a talajegészség megőrzésének fontosságára. A hivatal a lakosság véleményét is várja: az érdeklődők a Nébih kérdőívét július 20-ig érhetik el.

Tovább >

2024. június 26, szerda

Július elsejétől a Nébih elektronikus felületén kell jelenteni a fásításban tervezett fakitermeléseket

2024. július 1-től a fásításban tervezett fakitermeléseket a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) elektronikus felületén kell bejelenteniük az érintetteknek.

Tovább >

Átlagos (0 Szavazatok)

Idén is folytatják a szakmai munkát a FAO/WHO Codex Alimentarius Analitikai és Mintavételi Módszerek Szakbizottságának budapesti ülésén

Idén is folytatják a szakmai munkát a FAO/WHO Codex Alimentarius Analitikai és Mintavételi Módszerek Szakbizottságának budapesti ülésén

2023. június 5, hétfő

2023. június 13-16. között tartja Budapesten a 42. szakmai ülését az idén 60 éves FAO/WHO Codex Alimentarius Analitikai és Mintavételi Módszerek Szakbizottsága (CCMAS). A nemzetközi szervezet szabványrendszereinek laboratóriumi kérdéseit összefogó testület 1972 óta Magyarországon ülésezik, valamint az elnöki feladatokat is minden évben magyar szakember látja el.

A koronavírus világjárvány miatt négy év után idén találkozhatnak ismét személyesen a szakbizottság résztvevői. A szakértők ugyanakkor a pandémia alatt is üléseztek, sikeres virtuális találkozókra és webináriumokra került sor az elmúlt években. A kiemelt fontosságú szakmai rendezvény szervezésében ezúttal is fontos szerepet vállalt az Agrárminisztérium, valamint a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).

A szakbizottság elnöki feladatait 2018 óta dr. Nagy Attila, az Nébih Élelmiszerlánc-biztonsági Laboratórium Igazgatóság igazgatója látja el.
Az egyhetes konferenciát megelőző napokban tematikus munkacsoporti és kétoldalú találkozókon már kezdetét veszi a szakmai munka. A vizsgálati módszerek szabványairól szóló előkészítő ülésre évről évre egyre több szakember érkezik a világ minden tájáról. A rendezvényen való részvételi szándékát pedig mintegy 50 ország, 10 nemzetközi szervezet 180 delegáltja jelezte. Az idei évben - újdonságként - a megbeszéléseket a Codex Alimentarius honlapján keresztül élőben sugározzák, így az ülést azok is figyelemmel kísérhetik, akik nem tudnak személyesen részt venni az eseményen.

A szakbizottság tagjaira a 42. ülésen többek között az alábbi fontos feladatok várnak:
•    a mérési bizonytalanságról szóló útmutató véglegesítése;
•    a mintavételi szabályokat összefoglaló dokumentum felülvizsgálata;
•    a jelenlegi, vizsgálati módszerekről szóló szabványgyűjtemény alapján egy, a Nébih által üzemeltetett adatbázis létrehozása;
•    a gabona-, a feldolgozott gyümölcsök és zöldségek, illetve zsírok-olajok területén a jelenleg használt módszergyűjtemény áttekintése és az új mérési módszerek bevezetése is szerepel az elnökség tervei között.

A munkadokumentumok és további részletek a CCMAS szakbizottság honlapján olvashatóak.
 


Friss hírek

2024. június 27, csütörtök

A Nébih számít a lakosság véleményére a talajvédelmi kérdőívben

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) talajvédelmi törekvése, hogy bemutassa a lakosságnak hazánk talajainak sokszínűségét, a talajművelési és tápanyag-gazdálkodási szokásokat, valamint felhívja a figyelmet a talajegészség megőrzésének fontosságára. A hivatal a lakosság véleményét is várja: az érdeklődők a Nébih kérdőívét július 20-ig érhetik el.

Tovább >

2024. június 26, szerda

Július elsejétől a Nébih elektronikus felületén kell jelenteni a fásításban tervezett fakitermeléseket

2024. július 1-től a fásításban tervezett fakitermeléseket a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) elektronikus felületén kell bejelenteniük az érintetteknek.

Tovább >

Átlagos (0 Szavazatok)

„Biztonságos, jó minőségű élelmiszerrel látjuk el a hazai lakosságot” - Ismét megrendezték a nagy múltú Hungalimentaria konferenciát és kiállítást

„Biztonságos, jó minőségű élelmiszerrel látjuk el a hazai lakosságot” - Ismét megrendezték a nagy múltú Hungalimentaria konferenciát és kiállítást

2023. április 19, szerda

Az élelmiszer-biztonság, a szabványalkotás, a körforgásos gazdálkodás, a problémák kezelésének együttes megoldása szempontjából is a vizsgálólaboratóriumok és a stratégiai gondolkodás fontosságára hívták fel a figyelmet a hazai élelmiszer-biztonság szereplői az idén 14. alkalommal a Dr. Nagy István agrárminiszter fővédnökségével a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) és az Eurofins Analytical Services független laboratórium által megrendezett Hungalimentaria konferencián és kiállításon.

A konferenciát az Agrárminisztériumot képviselő dr. Felkai Beáta Olga élelmiszerlánc-felügyeletért felelős helyettes államtitkár nyitotta meg, aki elmondta, hogy az állandóan változó világban a laboratóriumok munkája stabil pontot jelent a szabványok kialakítása, az egyre tudatosabb fogyasztók tájékoztatására, edukálására irányuló programok vagy a Kiváló Minőségű Élelmiszer (KMÉ) védjegyrendszer működtetése kapcsán. 

Dr. Felkai Beáta rámutatott, hogy az élelmiszer-biztonságban számos kihívással nézünk szembe, többek között a növényvédőszerek, a csomagolóanyagok, a jelölés, az élelmiszer-hamisítás elleni küzdelem, az állatvédelem, a laborfejlesztések, a logisztika, az export-import vagy az energia aktuális kérdései mind stratégiai gondolkodást és cselekvést tesznek szükségessé. A cél, hogy biztonságos, jó minőségű, lehetőleg magyar élelmiszerrel lássuk el a hazai lakosságot – hangsúlyozta a helyettes államtitkár.

„Míg 2012-ben a Nébih megalakulásakor a Termőföldtől az asztalig jelmondattal indultunk, a Maradék nélkül kampányunkkal most újra a termőföldre szeretnénk irányítani a figyelmet a körforgásos gazdaság jegyében, alkalmazkodva a változó folyamatokhoz – mondta el Dr. Oravecz Márton, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal elnöke. Köszöntőjében kiemelte, a laboratóriumi vizsgálatok szerepét és segítségét akár a hatósági, akár a vállalkozói szféra számára a határértékeknek történő megfelelés és a különböző döntéshozatalok során. 

„A Hungalimentaria célja, hogy az analitikai kémia, a mikrobiológia és a molekuláris biológia tudományos, és gyakorlati aspektusait, valamint az élelmiszer-jog aktuális kéréseit közel hozza az élelmiszerek és takarmányok vizsgálatát végző laboratóriumok, a döntéshozó szakemberek és az élelmiszeripar szereplői számára – mondta el Dr. Zanathy László a Nébih mellett az eseményt szervező Eurofins Analytical Services Hungary Kft. független laboratórium ügyvezető igazgatója. 
Számos kiemelt terület, így az élelmiszerekben jelen lévő allergének, a talaj, a nemrég megjelent húspótló ételek vagy az antibiotikumoknak ellenálló baktériumok vizsgálata állandó kihívást és feladatot adnak az olyan független laboratóriumoknak, mint a nemzetközi szinten is piacvezető Eurofins-csoport.

A konferencia és kiállítás plenáris előadásai során Dr. Baranyi József (Debreceni Egyetem) a Big Data jelentőségéra hívta fel a figyelmet, kiemelve, hogy ma már elkerülhetetlen a hihetetlen mennyiségű, exponenciálisan növekedő adatok intelligens elemzése. Éder Tamás (Bonafarm) elemzésében többek között rámutatott, hogy az élelmiszeripar növekedését az elmúlt években az export húzta felfelé, és javult a magyar termékek részesedése a fogyasztói kosárban, azonban az ágazat szereplői a közeljövőben számos kihívással néznek majd szembe, ezeknek csak egyike a drasztikus áremelkedés. Kovács Melinda (Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem) a One Health (Egy az egészség) integrált, egyesítő megközelítést ismertette, amelynek célja az emberek, állatok és egészségtudomány ökoszisztémák egészségének egységes kezelése több tudományterület együttműködésével, hiszen ma már sajnos a problémáink is globálisak. 

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) és a több, mint 30 éves szakmai múlttal rendelkező, a WESSLING Hungary Kft. jogutódjaként működő Eurofins Analytical Services Hungary Kft. független laboratórium közös szervezésében megvalósuló 2023-as Hungalimentarián ismét a hagyományokhoz híven, két napon át, nyolcféle szekcióban csaknem 60 előadás hangzott el.

A program a lehető legváltozatosabb témákat ölelte fel: tejtermékek hamisítása, törvényi változások az ivóvíz és más élelmiszerek tekintetében, a csomagolóanyagokból kioldódó vegyületek, a GMO-k, mikotoxinok vizsgálata, alternatív fehérjeforrások, tiltott hatóanyagok fogyasztószerekben és a potencianövelőkben, növényi eredetű, mérgező anyagok az élelmiszerekben, a hatósági ellenőrzés fontossága, a mintavétel szerepe, a probiotikumok definíciója, a karbonlábnyom-elemzés az élelmiszer-ellátási lánc mentén, digitális azonosítás a csomagolás élethosszon át tartó nyomkövetéséért, az élelmiszerláncban felhasznált fertőtlenítőszerek ellenőrzésének módszerei. A látogatók előadásokat hallhattak a közétkeztetési és a táplálkozás-egészségügyről is.


 


Képek az eseményről


Friss hírek

2024. június 27, csütörtök

A Nébih számít a lakosság véleményére a talajvédelmi kérdőívben

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) talajvédelmi törekvése, hogy bemutassa a lakosságnak hazánk talajainak sokszínűségét, a talajművelési és tápanyag-gazdálkodási szokásokat, valamint felhívja a figyelmet a talajegészség megőrzésének fontosságára. A hivatal a lakosság véleményét is várja: az érdeklődők a Nébih kérdőívét július 20-ig érhetik el.

Tovább >

2024. június 26, szerda

Július elsejétől a Nébih elektronikus felületén kell jelenteni a fásításban tervezett fakitermeléseket

2024. július 1-től a fásításban tervezett fakitermeléseket a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) elektronikus felületén kell bejelenteniük az érintetteknek.

Tovább >

Átlagos (0 Szavazatok)

Megalakult a Magyar Talajvédelmi Hálózat, a HUNSOLAN

Megalakult a Magyar Talajvédelmi Hálózat, a HUNSOLAN

2021. február 17, szerda

Megtartották a Magyar Talajvédelmi Laboratóriumi Hálózat (HUNSOLAN) első találkozóját a Covid-19 adta lehetőségek miatt online térben, 2021. február 16-án.

A találkozót az Agrárminisztérium részéről Dr. Bognár Lajos élelmiszerlánc-felügyeletért és agrárgazdaságért felelős helyettes államtitkár, országos főállatorvos nyitotta meg. A FAO (Egyesült Nemzetek Szervezetének Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete) részéről az Európai és Közép Ázsiai iroda régiós képviselője, Vladimir Rakhmanin, majd a GLOSOLAN (Globális Talajlaboratóriumi Hálózat) elnöke, Nopmanee Suvannang,Thaiföldről köszöntötte a résztvevőket.
A GLOSOLAN csoportot 2017. novemberében azzal a céllal hozta létre a FAO, hogy a talajvizsgálatok területén használt módszereket harmonizálják, a talajvédelmi vizsgálatokat népszerűsítsék és tökéletesítsék. Kezdetben a világ országainak nemzeti referencia talajvédelmi laboratóriumai és különböző talajvédelmi szakértők vettek részt.  Az Agrárminisztérium (akkori Földművelésügyi Minisztérium) a Nébih Velencén működő Talajvédelmi Laboratóriumát nevezte ki referencia laboratóriumnak 2018. márciusában azzal a céllal, hogy hivatalos tagként képviselje országunkat a GLOSOLAN nemzetközi csoportban. Ezt követően a FAO régiós talajvédelmi hálózatokat is létrehozott, hogy segítsék a GLOSOLAN munkáját. Így a Velencei Talajvédelmi Laboratórium a 2019. szeptemberében megalakult EUROSOLAN, az európai és eurázsiai régiós talajlaboratóriumi hálózat tagja is lett. 
Tavaly novemberben a FAO a GLOSOLAN munkaprogramja szerint felkérte az országok talajvédelmi referencia laboratóriumait, hogy ahol még nem működnek helyi talajvédelmi laboratóriumi hálózatok, ott hozzák létre ezeket. Ennek megfelelően a Nébih Velencei Talajvédelmi Laboratóriuma kezdeményezte a Magyar Talajvédelmi Laboratóriumi Hálózat (HUNSOLAN) létrehozását és  53 talajvizsgálatokat végző magyarországi laboratóriumot tájékoztatott a GLOSOLAN programjáról, valamint a HUNSOLAN-ba való jelentkezés lehetőségéről.

Mostanáig 32 laboratórium jelezte csatlakozási szándékát a HUNSOLAN-hoz és vett részt a nyitó találkozón:
AGROLABOR-Z Agrokémiai és Környezetvédelmi Szolgáltató Kft.
ALFÖLDVÍZ Zrt. Központi Laboratórium
ÁMEI Zrt. Laboratórium
BÁCS-ÁG Kft., Mezőgazdasági Vizsgáló és Termékminősítő Laboratórium
BÁLINT ANALITIKA Mérnöki Kutató és Szolgáltató Kft.
BETA KUTATÓ INTÉZET Nonprofit Kft. Laboratórium
BIOKÖR Technológiai és Környezetvédelmi Kft.
CSCSMKH, Népegészségügyi Főosztály, Laboratóriumi Osztály
DABIC Dél-Alföldi Bio-Innovációs Centrum Nonprofit Kft. Minőségvizsgáló Laboratóriuma
Debreceni Egyetem, MÉK, Agrárműszerközpont
Dunaferr Labor Nonprofit Kft. 
ELGOSCAR-2000 Kft. Vizsgáló Laboratórium
„FELSŐ-BÁCSKAI AGROLABOR” Agrokémiai Szolgáltató Kft.
HL-LAB Környezetvédelmi és Talajvizsgáló Laboratórium
Homokkert Kistérségi Integrációs Nonprofit Kft., SoilChem Agrár és Környezetanalitikai Laboratórium
IMSYS Mérnöki Szolgáltató Kft.
Károly Róbert Kft. Laboratórium
Környezettechnológia Kft.
Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Karcagi Kutatóintézet Központi Laboratórium
Magyar Agrár és Élettudományi Egyetem, Környezettudományi Intézet, Öntözési és Vízgazdálkodási Kutatóközpont, Környezetanalitikai Vizsgálólaboratórium
MKSZN Magyar Kertészeti Szaporítóanyag Nonprofit Kft., Talaj- és Növényvizsgáló Laboratórium
NÉBIH, ÉLI, Pécsi Talajbiológiai Laboratórium
Neumann János Egyetem Kertészeti és Vidékfejlesztési Kar Talaj- és Növényvizsgáló Laboratórium
Nemzeti Népegészségügyi Központ, Közegészségügyi Laboratóriumi Főosztály, Környezetegészségügyi Vizsgáló Laboratórium
Pécsi Tudományegyetem Szőlészeti és Borászati Kutatóintézet Laboratórium
Soproni Egyetem, Erdészeti Tudományos Intézet, Ökológiai Laboratórium
Soproni Egyetem, Környezet- és Földtudományi Intézet, Talajtani Laboratórium
Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszék Talaj- és Vízvizsgálati Laboratórium
Szent István Egyetem Kaposvári Campus Agrár-és Környezettudományi Kar, Agrár-És Élelmiszertudományi Laboratórium Hálózat, Talajtani Laboratórium
Szolnoki Talajvédelmi Laboratórium Kft. 
Vízépszolg-94 Kft. Laboratóriuma
WESSLING Hungary Kft.
 


Friss hírek

2024. május 22, szerda

Megtartotta első hibrid konferenciáját a CCMAS

2024. május 13-18. között ismét Budapesten rendezte meg szakmai ülését a FAO/WHO Codex Alimentarius Analitikai és Mintavételi Módszerek Szakbizottsága (CCMAS). A 43. találkozón, mely egyúttal az első hibrid ülés volt, több munkacsomagot is elfogadtak a szakemberek, miközben újabb területek kerültek a testület látókörébe. A magyar vezetésű szakbizottság élén 2018 óta dr. Nagy Attila, a Nébih Élelmiszerlánc-biztonsági Laboratóriumának (ÉLI) igazgatója áll.

Tovább >

2024. március 25, hétfő

Látogatóban a Nemzetközi Atomenergia Ügynökségnél

A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség TERC Laboratóriumban vezetőségi változás történt. Ezt követően a Nébih ÉLI vezetője és a Radioanalitikai Referencia Laboratórium munkatársai meghívást kaptak a TERC Laboratórium megtekintésére. Ezzel együtt egy személyes találkozásra is sor került, mely során a jövőbeli feladatokban való együttműködésről is beszélgettek a szakemberek.

Tovább >

Átlagos (0 Szavazatok)