Egyéni vadászatot minden vadászható állatfaj vonatkozásában, ide értve a vaddisznók diagnosztikai kilövését is, a fertőzött terület egészén – beleértve a szigorúan korlátozott területet – csak járványvédelmi képzésen részt vett és ott eredményes vizsgát tett vadász folytathat.
A fertőzött terület egészén a betegség első megállapítását követően, tekintet nélkül a betegség megállapításától eltelt időre, meg kell kezdeni a vaddisznók diagnosztikai kilövésével végrehajtott állománygyérítését.
Azonnali hatállyal kezdetét veszi az elhullott vaddisznók szervezett keresése. (Minden megtalált vaddisznó után nettó 30.000 Ft állami kártalanítás jár.)
A fertőzött terület szigorúan korlátozott területen kívüli részén, tekintet nélkül az első megállapítástól eltelt időre, engedélyezhető a vaddisznótól eltérő állatfajok társas vadászata és a vaddisznók csoportosan végrehajtott diagnosztikai kilövése, amennyiben a területen folyamatosan történik a vaddisznó hullák keresése és a mintaküldés.
Kötelezően elvégzendő a fertőzött területen elhullva talált valamennyi vaddisznó laboratóriumi vizsgálata.
Ugyancsak kötelező az elhullott vaddisznók ártalmatlanítása.
(A vaddisznó hullák és testek gyűjtőhelyre szállításáért (nettó 25.000 Ft/nap/vadászatra jogosult), vagy a hullák mintavételt követő elásásáért (nettó 25.000 Ft/vaddisznó) állami kártalanítás jár.)
Valamennyi kilőtt vaddisznó teste vagy annak bármely része csak a Nébih negatív eredményének kézhezvételét követően használható fel, és ez esetben is csak a fertőzött területen belül. Ha az eredmény nem negatív, akkor a vaddisznó testeket ártalmatlanítani kell. Az elkobzott testekért – mint megsemmisített termékért – állami kártalanítás jár.
Haladéktalanul érvénybe lép a szabadon élő vaddisznók állományfenntartás céljából történő takarmányozásának tiltása.
A vadaskertek és vadfarmok vaddisznó-állományát fél éven belül fel kell számolni.
Az érintett vadgazdálkodási egységekről interaktív térképünkön tájékozódhatnak.