null Üvegszilánkot talált a chili olajban tartósított gomba konzervben egy német vásárló

Üvegszilánkot talált a chili olajban tartósított gomba konzervben egy német vásárló

2017. március 23, csütörtök

A tagállamokat a kockázatról az Európai Unió élelmiszer- és takarmánybiztonsági riasztási rendszerén (RASFF) keresztül értesítették, mert a termékben idegen anyagot, üvegszilánkot találtak. A Kínából származó szállítmány egy holland vállalkozáson keresztül érkezett az Európai Unió területére, ahonnan a holland közvetítőn keresztül Magyarországra is szállítottak.

A chili olajban tartósított gomba 2017. január 13-án érkezett Magyarországra. A NÉBIH arra kéri a vásárlókat, hogy ellenőrizzék a 2017. január 13-át követően vásárolt termékeket.

Aki rendelkezik az alábbi azonosítókkal ellátott termékkel, semmiképp ne fogyassza el, hanem vigye vissza a vásárlás helyére.

 

 

A visszahívásban érintett termék adatai:

•             Termék neve: Gomba chili olajban

•             Márka: LaoGanMa

•             Tételazonosító: 17-10-2017

•             Minőségmegőrzési idő: 2017.10.17.

•             Kiszerelés: konzerv üveg, 210 gramm

•             Származási hely: Kína

A visszahívás kizárólag csak a fentiekben megnevezett azonosítókkal ellátott terméktételt érinti.


Friss hírek

2026. augusztus 10, hétfő

Somogy vármegyei házisertés-állományban igazolta a Nébih az ASP jelenlétét

Egy Somogy vármegyei, mintegy 1850 házisertést számláló állományban igazolta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma az afrikai sertéspestis (ASP) vírus jelenlétét. Az országos főállatorvos azonnal elrendelte a szükséges járványügyi intézkedéseket a betegség további terjedésének megakadályozása érdekében. A sertéstartók számára kiemelten fontos a járványvédelmi előírások szigorú betartása.

Tovább >

2026. augusztus 10, hétfő

Illegális növényvédő szerek – a Nébih a webáruházak kockázataira figyelmeztet

Egyre gyakoribbak a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalhoz (Nébih) növényvédő szert árusító, jellemzően külföldi honlapok kapcsán érkező bejelentések. Emellett az ilyen termékeket kínáló kéretlen online reklámok mennyisége is számottevően megnövekedett az elmúlt időszakban. A Nébih összegyűjtötte az illegális növényvédő szerek kapcsán előforduló árulkodó jeleket, valamint a webáruházakból való vásárlás kockázatait.

Tovább >

Átlagos (0 Szavazatok)