null Újfent sikeresnek bizonyult a FŐHESZ és az ÁHSZ együttműködése

Újfent sikeresnek bizonyult a FŐHESZ és az ÁHSZ együttműködése

2018. január 19, péntek

Ismét sikeres volt a Fővárosi Horgászegyesületek Szövetsége (FŐHESZ) és a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Állami Halőri Szolgálatának (ÁHSZ) együttműködése. A halőrök ezúttal a Dunán értek tetten január közepén egy orvhalászt. A rapsicnál 34 darab tiltott módon és eszközzel kifogott halat találtak a szakemberek. A többszörös szabálysértővel szemben közigazgatási és büntető eljárás is indult.

Január 12-én a FŐHESZ halászati őrei a „Kis-Háros sziget” bejáratánál egy gyanúsan viselkedő személyt figyeltek meg. Az ellenőrzés alá vont halásznál, zsákba rejtve, egy 10 méteres tükörhálót találtak a halőrök, amelynek tartalma összesen 34 db jogosulatlanul kifogott halat – többségében karikakeszeget, dévért, de egy balint is – rejtett.

 

Az esetet súlyosbította, hogy a jogosulatlan halászat mellett, a tiltott halfogási eszköz és mód használata is felmerült, így szükségessé vált az ÁHSZ bevonása a helyszíni intézkedésbe. A sikeres tettenérést, majd a jegyzőkönyv felvételét követően az orvhalásszal szemben közigazgatási és büntető eljárás indult.

 

Különös véletlen, hogy éppen az orvhalász kézre kerítésének napján zárult le egy másik, szintén az ÁHSZ-FŐHESZ közös akciója során tetten ért rapsic ügye is. A tavaly év elején lebuktatott „gereblyés” (tiltott horgászati módszer) keresetét a bíróság elutasította, így be kell fizetnie a vele szemben kiszabott 300.000 forint halvédelmi bírságot. Vélhetően ennél is súlyosabb büntetés azonban számára, hogy egy éve nem horgászhat és legközelebb csak 2020-ban válthat majd horgászjegyet.

 

Kapcsolódó anyagok:
Képek letölthető formátumban



Friss hírek

2025. április 22, kedd

Új uniós útmutatók segítik a felkészülést az EUDR alkalmazására

Az Európai Bizottság új útmutatót és gyakran ismételt kérdéseket tartalmazó dokumentumot tett közzé az erdőirtásmentes termékek forgalmazását szabályozó uniós rendelet (EUDR) gyakorlati alkalmazásának támogatására. Az intézkedés célja a kellő gondossági eljárás egyszerűsítése és az adminisztratív terhek csökkentése a gazdasági szereplők és hatóságok számára. A tudnivalók elérhetőek a Nébih tematikus EUDR oldalán.

Tovább >

2025. április 22, kedd

Tanúsító szervezet elismerése

Magyarországon az Öko EK rendelet által előírt ellenőrzési rendszer keretén belül két tanúsító szervezet ellenőrzése alatt tevékenykedhetnek az ökológiai gazdálkodást folytatni kívánó gazdálkodók. A 34/2013. VM rendelet alapján az ökológiai termelés, feldolgozás, forgalmazás ellenőrzési és tanúsítási tevékenység végzésére a NÉBIH jogosult tanúsító szervezetet elismerni.

Tovább >