null Több mint 660 millió forint értékű étrend-kiegészítőt vont ki a forgalomból a Nébih

Több mint 660 millió forint értékű étrend-kiegészítőt vont ki a forgalomból a Nébih

2018. június 21, csütörtök

Egy fővárosi raktárban több mint 60 000 doboz, jogszerűtlenül forgalomba hozott étrend-kiegészítőt vont ki a forgalomból a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). A sikeres ellenőrzésre egy több társhatóság részvételével lebonyolított akció részeként került sor, melyet az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) koordinált.

Egy fővárosi raktárban tartottak ellenőrzést május végén a Nébih szakemberei. A vizsgálatra, egy, az Innovációs és Technológiai Minisztérium által koordinált, több társhatóság részvételével lebonyolított akció részeként került sor. Az ellenőrzés során több mint 60 000 doboz, különböző célú étrend-kiegészítőt, például potencianövelőt, hajhullás elleni és zsírégető szert, illetve porcerősítőt vontak ki a forgalomból a hatóság szakemberei.

Az ellenőrzés közben feltárt hibákat, hiányosságokat bemutató videó a cikkben leírtak vizuális bemutatására szolgál, többletinformációt nem tartalmaz.

A vizsgálat során a Nébih ellenőrei megállapították, hogy a termékek eredetének igazolására, a nyomon követés biztosítására alkalmas dokumentum nem áll rendelkezésre. Az étrend-kiegészítőkön – egy kivételével – magyar nyelvű jelölés nem volt és az azokat kísérő tájékoztatók adattartalma sem felelt meg a jogszabályi előírásoknak. Emellett a termékek gyártójának és forgalmazójának személye is kérdéses, a felelősök személyének megállapítása folyamatban van. A forgalomból kivont termékek értéke megközelíti a 668 millió forintot.

Az üggyel kapcsolatos, részletes információk elérhetőek a jogsértés listán.

Kapcsolódó anyagok:
A közlemény letölthető formában
Az ellenőrzésről készült fotók



Friss hírek

2026. június 17, szerda

EU-szinten növekszik az afrikai sertéspestis járványok száma házi sertések és vaddisznók esetében is

Az EFSA legfrissebb éves járványügyi jelentése szerint 2025-ben az Európai Unió egész területén nőtt az afrikai sertéspestis (ASP) járványkitöréseinek száma 2024-hez képest. A házi sertések körében 76%-os, míg a vaddisznók esetében 44%-os növekedést regisztráltak. A betegség 31 év után újra felbukkant Spanyolországban, így a fertőzött tagállamok száma 14-re emelkedett.

Tovább >

2026. június 17, szerda

Kutya, macska Ausztráliába történő beutaztatásának feltételei

Új állat-egészségügyi bizonyítványok léptek életbe a kutyák és macskák Ausztráliába történőutaztatása esetén. A részletes feltételek a mellékletekben olvashatók.

Tovább >