null Olaszországból származó füstölt lazacot vont ki a NÉBIH

Olaszországból származó füstölt lazacot vont ki a NÉBIH

2017. január 13, péntek

Élelmiszerbiztonsági kockázat miatt (magas Listeria monocytogenes tartalom) Olaszországból származó füstölt lazac terméket vont ki a forgalomból a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH). A hatóság kéri, hogy aki rendelkezik a 2385 tételszámú, ÍLAURI márkájú termékből, ne fogyassza el és vigye vissza a vásárlás helyére.

A termék azonosító adatai:

  • Név: Füstölt lazac (Salmone Affumicato Preaffetteto)
  • Származási hely: Olaszország
  • Márkanév: ÍLAURI
  • Kiszerelés: 0,1 kg
  • Fogyaszthatósági idő: 17/01/17
  • Tételszám: N.Lotto 2385
  • Ovális azonosító jelölés: IT 2206 CE

A termék mikrobiális szennyezettsége súlyos élelmiszerbiztonsági veszélyt jelent, ezért a tételt a NÉBIH azonnali hatállyal kivonta a forgalomból, amelynek a vállalkozás – a jogkövető és felelős vállalkozói magatartásnak megfelelően – haladéktalanul eleget is tett. A hatóság továbbá megkezdte az olasz előállítótól származó hasonló típusú termékek mintavételét és vizsgálatát, amiket – elővigyázatosságból – a vizsgálatok lezárásáig szintén kivont a forgalomból.

A NÉBIH a külföldi érintettség miatt az esetről a RASFF rendszeren keresztül értesíti a tagállamokat is.

A hivatal kéri, hogy akik vásároltak a fenti azonosító adatokkal ellátott termékből, azt semmiképp se fogyasszák el és vigyék vissza a vásárlás helyére.

Kapcsolódó anyagok:
közlemény letölthető formában
kérdezz-felelek a liszteriózisról



Friss hírek

2025. április 20, vasárnap

Új elemekkel bővült a kereskedelmi célú álltartó telepekre belépők kötelező nyilvántartása

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felhívja a figyelmet, hogy 2025. április 20-tól Magyarország egész területén valamennyi kereskedelmi célú állattartó telepen kibővített adattartalmú látogatási naplót kell vezetni. A dokumentumban a telep területére be- és kilépő személyeket, továbbá a gépjárműforgalmat teljes körűen kell rögzíteni. A cél az állattenyésztést fenyegető állatjárványok továbbterjedésének megállítása.

Tovább >

2025. április 18, péntek

A Nébih ismét felhívja az állattartók figyelmét a saját felelősségükre a ragadós száj- és körömfájás elleni védekezésben

Magyarországon eddig öt szarvasmarha telepen azonosítottunk ragadós száj- és körömfájás vírussal fertőzött állatokat. A ragályos vírus rendkívül könnyen terjed, ha egy állattelepen nem tartják be az óvintézkedéseket! Az állategészségügyi hatóság ezért ismét nyomatékosan felhívja az állattartók figyelmét a saját felelősségükre a védekezésben! A vírus ellen csak úgy tudunk védekezni, ha az állattartók rendkívül felelősen betartják a szabályokat, az óvintézkedéseket, és nem veszik félvállról a saját állataik védelmét. Ahol fertőzött állatot találunk, ott az egész állatállományt fel kell számolni. A kontaktszabályok be nem tartása pedig más állattelepeket is veszélybe sodor.

Tovább >