null Oktatási nagyköveteket keres a Nébih

Oktatási nagyköveteket keres a Nébih

2021. szeptember 9, csütörtök

A gyerekek élelmiszerbeszerzéssel, ételkészítéssel és -tárolással kapcsolatos ismereteinek bővítése, a felelősségteljes fogyasztói magatartás kialakításának támogatása érdekében Oktatási Nagyköveti Programot hirdet a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). A programhoz a 2021/2022-es tanév során bármikor csatlakozhatnak az érdeklődő pedagógusok és felsőoktatási hallgatók. A tanév végén a legaktívabb résztvevők elnyerik a „Nébih Oktatási Nagykövet” címet, valamint pénzjutalomban részesülnek.

Sokan nem tudják, hogy az élelmiszer eredetű betegségek java része elkerülhető lenne, ha megfelelő élelmiszer- és ételkezelési ismeretek birtokában tudatosabban dolgoznánk a konyhában. Az élelmiszerbeszerzéssel, ételkészítéssel és -tárolással kapcsolatos felelősségteljes magatartás kialakítását már kisgyermekkorban érdemes elkezdeni, természetesen igazodva az életkori sajátosságokhoz. Ezt a célt szolgálja a Nébih Oktatási Programja.

A felelősségteljes fogyasztói magatartás kialakításának támogatása érdekében a Nébih nyílt pályázat formájában Oktatási Nagyköveti Programot hirdet. A téma iránt fogékony pedagógusok és felsősoktatási hallgatók a 2021/2022-es tanév során bármikor csatlakozhatnak a programhoz. A kezdeményezés aktivitásai között például a Nébih szemléletformáló foglalkozásainak megtartása, önálló játékfejlesztés, élelmiszerbiztonság és/vagy élelmiszerhulladék téma köré épülő tanulmányi kirándulások szervezése szerepel. A minél eredményesebb munkához a nagykövetek rendelkezésre állnak a Nébih folyamatosan frissülő anyagai, amelyek az élelmiszerlánc-biztonság, az otthoni élelmiszerhigiénia és az élelmiszerpazarlás-megelőzés témakörein egyaránt végig vezetik a diákokat, az óvodás kortól egész az általános iskola végéig.

A résztvevők a foglalkozásokkal krediteket gyűjthetnek. A tanév végén a három legaktívabb közreműködő elnyeri a „Nébih Oktatási Nagykövet” címet, valamint egyszeri, nettó 500.000 Ft-os pénzjutalomban részesül. Az eredményhirdetésre 2022 augusztusában kerül sor.

A pályázattal kapcsolatos további részletek és a jelentkezési lap a Nébih Oktatási Programjának hivatalos oldalán érhető el: http://nebihoktatas.hu/


Friss hírek

2026. június 13, szombat

Vasárnaptól Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében megszűnik a tűzgyújtási tilalom

Az elmúlt napon lehullott csapadék Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében mérsékelte a tűzveszélyt, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság egyetértésével 2026. június 14-től ebben a vármegyében feloldja a tűzgyújtási tilalmat. A korlátozás azonban öt vármegyében továbbra is érvényben marad.

Tovább >

2026. június 12, péntek

Az eddigieknél is intenzívebb vaddisznóállomány-csökkentés indul az ASP megfékezésére

Az afrikai sertéspestis (ASP) házisertés-állományban történt megjelenése miatt az országos főállatorvos rendkívüli vaddisznóállomány-csökkentési intézkedéseket rendelt el a járvány további terjedésének megakadályozása és a hazai sertéságazat védelme érdekében. A beavatkozások Pest, Komárom-Esztergom és Fejér vármegyékben az M1–M3 autópályák menti 10 kilométeres sávban, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében, a Vállaj térségében elrendelt megfigyelési körzet területén, az érintett vadgazdálkodási egységekben valósulnak meg. Az intézkedések a vaddisznóállomány csökkentésére, területenként meghatározott állománysűrűségi célértékek elérésére és fenntartására, valamint a teljesítés fokozott ellenőrzésére irányulnak.

Tovább >