null Oktatási nagyköveteket keres a Nébih

Oktatási nagyköveteket keres a Nébih

2021. szeptember 9, csütörtök

A gyerekek élelmiszerbeszerzéssel, ételkészítéssel és -tárolással kapcsolatos ismereteinek bővítése, a felelősségteljes fogyasztói magatartás kialakításának támogatása érdekében Oktatási Nagyköveti Programot hirdet a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). A programhoz a 2021/2022-es tanév során bármikor csatlakozhatnak az érdeklődő pedagógusok és felsőoktatási hallgatók. A tanév végén a legaktívabb résztvevők elnyerik a „Nébih Oktatási Nagykövet” címet, valamint pénzjutalomban részesülnek.

Sokan nem tudják, hogy az élelmiszer eredetű betegségek java része elkerülhető lenne, ha megfelelő élelmiszer- és ételkezelési ismeretek birtokában tudatosabban dolgoznánk a konyhában. Az élelmiszerbeszerzéssel, ételkészítéssel és -tárolással kapcsolatos felelősségteljes magatartás kialakítását már kisgyermekkorban érdemes elkezdeni, természetesen igazodva az életkori sajátosságokhoz. Ezt a célt szolgálja a Nébih Oktatási Programja.

A felelősségteljes fogyasztói magatartás kialakításának támogatása érdekében a Nébih nyílt pályázat formájában Oktatási Nagyköveti Programot hirdet. A téma iránt fogékony pedagógusok és felsősoktatási hallgatók a 2021/2022-es tanév során bármikor csatlakozhatnak a programhoz. A kezdeményezés aktivitásai között például a Nébih szemléletformáló foglalkozásainak megtartása, önálló játékfejlesztés, élelmiszerbiztonság és/vagy élelmiszerhulladék téma köré épülő tanulmányi kirándulások szervezése szerepel. A minél eredményesebb munkához a nagykövetek rendelkezésre állnak a Nébih folyamatosan frissülő anyagai, amelyek az élelmiszerlánc-biztonság, az otthoni élelmiszerhigiénia és az élelmiszerpazarlás-megelőzés témakörein egyaránt végig vezetik a diákokat, az óvodás kortól egész az általános iskola végéig.

A résztvevők a foglalkozásokkal krediteket gyűjthetnek. A tanév végén a három legaktívabb közreműködő elnyeri a „Nébih Oktatási Nagykövet” címet, valamint egyszeri, nettó 500.000 Ft-os pénzjutalomban részesül. Az eredményhirdetésre 2022 augusztusában kerül sor.

A pályázattal kapcsolatos további részletek és a jelentkezési lap a Nébih Oktatási Programjának hivatalos oldalán érhető el: http://nebihoktatas.hu/


Friss hírek

2026. június 17, szerda

EU-szinten növekszik az afrikai sertéspestis járványok száma házi sertések és vaddisznók esetében is

Az EFSA legfrissebb éves járványügyi jelentése szerint 2025-ben az Európai Unió egész területén nőtt az afrikai sertéspestis (ASP) járványkitöréseinek száma 2024-hez képest. A házi sertések körében 76%-os, míg a vaddisznók esetében 44%-os növekedést regisztráltak. A betegség 31 év után újra felbukkant Spanyolországban, így a fertőzött tagállamok száma 14-re emelkedett.

Tovább >

2026. június 16, kedd

Megjelent az M1 autópálya déli oldalán az afrikai sertéspestis

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma 2026. június 16-án afrikai sertéspestis (ASP) vírus jelenlétét igazolta két, az M1 autópályától délre eső területen kilőtt vaddisznóban. Az állatokat Tatabánya térségében állománygyérítés során, diagnosztikai célból ejtették el. Ezzel a vírus átlépte a mesterséges határnak számító M1 autópályát.

Tovább >