null Negyedszer tanácskoztak a hazai vadegészségügy és vadgazdálkodás aktuális kérdéseiről

Negyedszer tanácskoztak a hazai vadegészségügy és vadgazdálkodás aktuális kérdéseiről

2017. április 7, péntek

Április 5-én negyedik alkalommal rendezték meg „A hazai vadegészségügy és vadgazdálkodás aktuális kérdései” című konferenciát. Az Állatorvostudományi Egyetemen mintegy 400 érdeklődő részvételével tartott rendezvényen ezúttal is a szakterület legkiválóbb szakemberei ismertették a legfrissebb és legfontosabb témákat.

A vadegészségügy és vadgazdálkodás aktuális kérdéseinek megbeszélése a szakma széles körének közös érdeke. A konferencia minden évben lehetőséget ad az állatorvosoknak, a vadászoknak és a vadgazdálkodási szakembereknek a személyes találkozásra, a tapasztalatcserére, ezáltal a még hatékonyabb együttműködésre.

Professzor dr. Sótonyi Péter, az Állatorvostudományi Egyetem rektora 90. születésnapja alkalmából köszöntötte a konferencia díszvendégét, Mess Béla professzort.

A konferencián meghívott előadóként jelen volt dr. Suba Imre, a Szlovák Vadászkamara és Vadászszövetség igazgatója, aki a nagyragadozók szlovákiai helyzetéről tartott előadást. Az téma aktualitását az adta, hogy Magyarországon is egyre gyakrabban találkozhatunk medvékkel és farkasokkal.

Ezt követően állategészségügyi és járványügyi információkról, valamint többek között a lakott területen megjelenő, vadon élő állatokhoz kapcsolódó problémákról és a vad- és gépjármű ütközések szakmai értékeléséről is szó esett.

Az esemény fővédnöke dr. Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes, védnöke dr. Simicskó István honvédelmi miniszter és dr. Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter volt. A rendezvény a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal, az Állatorvostudományi Egyetem, az Országos Magyar Vadászkamara, az Országos Magyar Vadászati Védegylet, a Magyar Tudományos Akadémia Erdészeti Tudományos Bizottság Vadgazdálkodási Albizottsága és a Földművelésügyi Minisztérium együttműködésével valósult meg.

A konferencián elhangzott előadások felvételei hamarosan elérhetőek lesznek az Országos Magyar Vadászkamara honlapján (www.omvk.hu), valamint letölthető formában szerepelnek majd a NÉBIH weboldalán (http://portal.nebih.gov.hu).

Kapcsolódó anyagok:
A közlemény letölthető formában


Friss hírek

2026. június 17, szerda

EU-szinten növekszik az afrikai sertéspestis járványok száma házi sertések és vaddisznók esetében is

Az EFSA legfrissebb éves járványügyi jelentése szerint 2025-ben az Európai Unió egész területén nőtt az afrikai sertéspestis (ASP) járványkitöréseinek száma 2024-hez képest. A házi sertések körében 76%-os, míg a vaddisznók esetében 44%-os növekedést regisztráltak. A betegség 31 év után újra felbukkant Spanyolországban, így a fertőzött tagállamok száma 14-re emelkedett.

Tovább >

2026. június 16, kedd

Megjelent az M1 autópálya déli oldalán az afrikai sertéspestis

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma 2026. június 16-án afrikai sertéspestis (ASP) vírus jelenlétét igazolta két, az M1 autópályától délre eső területen kilőtt vaddisznóban. Az állatokat Tatabánya térségében állománygyérítés során, diagnosztikai célból ejtették el. Ezzel a vírus átlépte a mesterséges határnak számító M1 autópályát.

Tovább >