null Mezőgazdasági repülésre jogosító légi tevékenységi engedéllyel rendelkezők listája

Mezőgazdasági repülésre jogosító légi tevékenységi engedéllyel rendelkezők listája

2025. március 6, csütörtök

Elérhető a repülőgépes és helikopteres légi növényvédelemre vonatkozó hatósági engedéllyel rendelkező szervezetek listája. A táblázat jelenleg a 2025. 02. 25-ei állás szerint letölthető.

Ezúton tájékoztatjuk az érdeklődőket, hogy az Építési és Közlekedési Minisztérium Légügyi Felügyeleti Hatósági Főosztály tájékoztatása szerint az alábbi táblázatban felsorolt szervezetek rendelkeznek zárt kabinú légi járművel történő mezőgazdasági repülés végzésére jogosító, érvényes hatósági engedéllyel (2025. 02. 25.-i állás szerint).

A repülőgépes, illetve helikopteres légi növényvédelmi munkavégzés részleteiről az érintett szolgáltatónál érdemes érdeklődni!


Friss hírek

2025. december 11, csütörtök

A Nébih 2025-ben is célzott helyszíni ellenőrzésekkel támogatta a jogszerű hazai drónos növényvédelmet

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) 2025-ben is elvégezte a drónos növényvédelmi tevékenységet reklámozó magánszemélyek és vállalkozások támogató jellegű, helyszíni ellenőrzését. Bár a vizsgálatok az idei évben is vegyes eredményekkel zárultak, a szakemberek ugyanakkor fejlődést tapasztaltak.

Tovább >

2025. december 9, kedd

Újra megjelentek a tűzifacsalók

Ismét felbukkantak a tűzifával kapcsolatos csalások több helyen is. A jogszerűtlen hirdetéseket közzétevő, a vásárlókat súlyosan megkárosító csalók már az E.ON Zrt-t és állami erdőgazdaságok nevét is felhasználják, hogy elnyerjék az emberek bizalmát. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felhívja a figyelmet arra, hogy a vásárlók fokozott körültekintéssel szerezzenek be tűzifát, és tartsák be a vásárlás során a hivatal ajánlásait.

Tovább >