null Mesél a Nébih: szegedi színészek elevenítik meg Lestyán Matyi történetét

Mesél a Nébih: szegedi színészek elevenítik meg Lestyán Matyi történetét

2020. április 22, szerda

Már hangoskönyv formájában is elérhető a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) „Mese habbal, szülinappal” című élelmiszerbiztonsági mesekönyve. A hivatal napról napra a mese egy újabb fejezetével jelentkezik, ami a Genéziusz Színház színművészeinek tolmácsolásában hallgathatnak meg a gyerekek.

A Mese habbal, szülinappal élelmiszerbiztonsági mesekönyv elsősorban a 8-12 éves – már olvasni tudó – korosztály számára készült, akik akár önállóan is elmerülhetnek a tizedik születésnapját ünneplő Lestyán Matyi történetében. Ezentúl a Nébih új, hangoskönyv változatának segítségével az olvasni még nem tudó gyerekek is megismerkedhetnek a főhős szivárványszínű születésnapi tortájának elkészítését kísérő kalandjaival. A Nébih és a felolvasásban önkéntesen közreműködő Genéziusz Színház társulatának tagjai ezzel is szeretnék színesíteni a járványügyi helyzet miatt otthon maradó gyerekek és szüleik mindennapjait.

Matyi története végigvezeti az olvasót a háztartási teendőkön a bevásárlástól az élelmiszer-tároláson át egészen az ételkészítésig, miközben felhívja a figyelmet a legfontosabb élelmiszerbiztonsági szabályokra. E szabályok betartásával megelőzhetjük, hogy a háztartásunkban készített élelmiszerektől megbetegedjünk, amelynek a koronavírus világjárvány idején még nagyobb jelentősége van. A mese hallgatásakor megszerzett tudást a gyerekek azonnal próbára is tehetik a mesekönyvhöz tartozó, Matyi kalandjait fejezetenként feldolgozó játékos foglalkoztató füzet feladványainak megoldása során.

A Mese habbal, szülinappal hangoskönyv „első fejezete” már elérhető a Nébih social media csatornáin (Facebook, Youtube), amelyet minden nap új epizód követ majd. A felvételek a hivatal Youtube csatornáján, valamint Ételt csak okosan! kampányának Gyereksarok oldalán később is visszakereshetők lesznek.


Friss hírek

2025. május 22, csütörtök

Javulnak az antibiotikum-forgalmazási adatok az állatgyógyászati készítmények esetében

Az Európai Gyógyszerügynökség közzétette a 2023-as évre vonatkozó első ESUAvet jelentést, amely az állatgyógyászati antimikrobiális szerek forgalmazását és felhasználását egyaránt vizsgálja. Az új, már kötelező tagállami adatszolgáltatásra épülő rendszer pontosabb képet ad az antibiotikum helyzetről. A jelentés szerint Magyarország tovább javított az eladott antibiotikumok terén: jelenleg már csak a hetedik helyen áll az EU-tagállamok között, míg az értékesített mennyiség csaknem megegyezik az EU-s átlaggal. Az adatok értelmezését az EMA online tájékoztatóval is segíti. A június 3-ai eseményre szabadon regisztrálhat minden érdeklődő, de kiemelten a praktizáló állatorvosok számára lehet hasznos.

Tovább >

2025. május 21, szerda

A KMÉ-védjegy plusz pontot ér a fiatal gazda pályázatban

A Kiváló Minőségű Élelmiszer (KMÉ) minőségrendszerhez való csatlakozás plusz pontokat, ezáltal versenyelőnyt jelenthet bizonyos pályázatok esetében. Most aktuálisan, június 16-án nyílik meg a - "Fiatal mezőgazdasági termelők elindulásának és beruházásainak támogatása" pályázat, amely esetében a KMÉ-hez való csatlakozás 2 plusz pontot jelent.

Tovább >