null Meghosszabbították a glifozát uniós szintű engedélyét

Meghosszabbították a glifozát uniós szintű engedélyét

2016. július 6, szerda

Az Európai Bizottság saját hatáskörben, 2017. december 31-ig meghosszabbította a glifozát növényvédő szer hatóanyag engedélyét. Az új határidő az Európai Vegyianyag-ügynökség (ECHA) értékelésének eredménye függvényében módosulhat. 

Döntéshozatal nélkül 2016. június 30-án lejárt volna a glifozát növényvédő szer hatóanyag engedélye. Mivel a glifozát toxikológiai tulajdonsága tekintetében nincs egységes szakmai álláspont és a felelős Állandó Bizottság nem tudott közös álláspontra jutni, ezért az Európai Bizottság saját hatáskörben döntött a glifozát további sorsáról. Az erről szóló végrehajtási rendelet itt olvasható.

A hatóanyag értékeléséért felelős referens tagállam kérésére a glifozát hatóanyag veszélyességi besorolásával kapcsolatos dosszié kiértékelésén és véleményezésén az Európai Vegyianyag-ügynökség (ECHA) jelenleg is dolgozik.

Az ECHA osztályozási javaslatának figyelembevételével, annak megjelenésétől számított 6 hónapon belül, de legkésőbb 2017. december 31-ig az Európai Bizottságnak döntést kell hoznia a glifozát hatóanyag engedélyének 10 vagy 15 évre történő megújításáról vagy a visszavonásról.


Friss hírek

2025. április 20, vasárnap

Új elemekkel bővült a kereskedelmi célú álltartó telepekre belépők kötelező nyilvántartása

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felhívja a figyelmet, hogy 2025. április 20-tól Magyarország egész területén valamennyi kereskedelmi célú állattartó telepen kibővített adattartalmú látogatási naplót kell vezetni. A dokumentumban a telep területére be- és kilépő személyeket, továbbá a gépjárműforgalmat teljes körűen kell rögzíteni. A cél az állattenyésztést fenyegető állatjárványok továbbterjedésének megállítása.

Tovább >

2025. április 18, péntek

A Nébih ismét felhívja az állattartók figyelmét a saját felelősségükre a ragadós száj- és körömfájás elleni védekezésben

Magyarországon eddig öt szarvasmarha telepen azonosítottunk ragadós száj- és körömfájás vírussal fertőzött állatokat. A ragályos vírus rendkívül könnyen terjed, ha egy állattelepen nem tartják be az óvintézkedéseket! Az állategészségügyi hatóság ezért ismét nyomatékosan felhívja az állattartók figyelmét a saját felelősségükre a védekezésben! A vírus ellen csak úgy tudunk védekezni, ha az állattartók rendkívül felelősen betartják a szabályokat, az óvintézkedéseket, és nem veszik félvállról a saját állataik védelmét. Ahol fertőzött állatot találunk, ott az egész állatállományt fel kell számolni. A kontaktszabályok be nem tartása pedig más állattelepeket is veszélybe sodor.

Tovább >