null Közérdekű bejelentés vezetett a problémás üzem nyomára

Közérdekű bejelentés vezetett a problémás üzem nyomára

2015. február 5, csütörtök

Lakossági bejelentés nyomán ellenőrzött egy Baranya megyei állati melléktermék feldolgozó üzemet a NÉBIH. Az egyébként engedéllyel rendelkező vállalkozás működését a súlyos higiéniai szabálytalanságok miatt azonnali hatállyal felfüggesztette a hatóság.

A fotókkal is alátámasztott bejelentést követően a NÉBIH szakemberei haladéktalanul felkeresték az üzemet. A telepen megdöbbentő látvány fogadta az ellenőröket: az egyik tárolóban mintegy 24 tonna sertéscsont, fejek, béldarabok álltak fedetlenül, a másikban pedig – szintén takarás nélkül – a komposztot gyűjtötték. Utóbbi környékén tócsában állt a kifolyt csurgalék-lé.

A madarak szabadon rájárhattak a hegyekben álló csontokra. A telep kerítése közel 70 méteren hiányzik, így a vadak, kóbor kutyák is akadály nélkül hozzáférhettek a hulladékhoz.

A hatóság azonnali hatállyal felfüggesztette az üzem működését és elrendelte a hiányosságok pótlását.

 

Állategészségügyi és Állatvédelmi Igazgatóság
és
Kiemelt Ügyek Igazgatósága

 

Letölthető anyagok
                   Fényképfelvételek az ellenőrzésről

 

Az ellenőrzés közben feltárt hibákat, hiányosságokat bemutató videó a cikkben leírtak vizuális bemutatására szolgál, többletinformációt nem tartalmaz.



Friss hírek

2025. június 20, péntek

Az afrikai sertéspestis mentesítési tervben előírt egyes feladatok végrehajtásával kapcsolatos állami kártalanítás részletes szabályai 2025. július 1-től

Az afrikai sertéspestis mentesítési tervben előírt egyes feladatok végrehajtásával kapcsolatos állami kártalanítás részletes szabályai 2025. július 1-től:

Tovább >

2025. június 20, péntek

Újabb hat vármegyében lép életbe tűzgyújtási tilalom holnaptól

A kánikulai időjárás, a csapadékhiány és a keletkező tüzek növekvő száma miatt a hatóságok 2025. június 21-től újabb hat vármegyében rendeltek el tűzgyújtási tilalmat. A korlátozást Borsod-Abaúj Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Békés és Pest vármegyére terjesztették ki, de Csongrád-Csanád és Bács-Kiskun vármegyékben is tovább él.

Tovább >