null Gyakornoki program az EFSA-nál

Gyakornoki program az EFSA-nál

2020. december 21, hétfő

Az EFSA a napokban hirdette meg 2020-2021-es gyakornoki programját. A program komoly lehetőség a fiatal diplomások számára, hogy egy EU-s intézménynél szerezzenek szakmai tapasztalatot és gyakorlatot az érdeklődésüknek megfelelő szakterületen.

A gyakornokok közreműködnek majd az EFSA mindennapi munkájában; ezáltal egy dinamikus, stimuláló, multikulturális környezetben tapasztalhatják meg a kihívásokat és az elismeréseket. A program 2021. május 1-jén, illetve július 1-jén indul, időtartama 12 hónap.

Gyakornoki pozíció az EFSA minden részlegén elérhető.

A jelentkezés határideje: 2021. január 8.

További információ a gyakornoki programról: EFSA TRAINEESHIPS CALL 2020 -2021 (deadline for applications 08/01/2021)


Friss hírek

2025. április 20, vasárnap

Új elemekkel bővült a kereskedelmi célú álltartó telepekre belépők kötelező nyilvántartása

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felhívja a figyelmet, hogy 2025. április 20-tól Magyarország egész területén valamennyi kereskedelmi célú állattartó telepen kibővített adattartalmú látogatási naplót kell vezetni. A dokumentumban a telep területére be- és kilépő személyeket, továbbá a gépjárműforgalmat teljes körűen kell rögzíteni. A cél az állattenyésztést fenyegető állatjárványok továbbterjedésének megállítása.

Tovább >

2025. április 18, péntek

A Nébih ismét felhívja az állattartók figyelmét a saját felelősségükre a ragadós száj- és körömfájás elleni védekezésben

Magyarországon eddig öt szarvasmarha telepen azonosítottunk ragadós száj- és körömfájás vírussal fertőzött állatokat. A ragályos vírus rendkívül könnyen terjed, ha egy állattelepen nem tartják be az óvintézkedéseket! Az állategészségügyi hatóság ezért ismét nyomatékosan felhívja az állattartók figyelmét a saját felelősségükre a védekezésben! A vírus ellen csak úgy tudunk védekezni, ha az állattartók rendkívül felelősen betartják a szabályokat, az óvintézkedéseket, és nem veszik félvállról a saját állataik védelmét. Ahol fertőzött állatot találunk, ott az egész állatállományt fel kell számolni. A kontaktszabályok be nem tartása pedig más állattelepeket is veszélybe sodor.

Tovább >