null EU-FORA: az élelmiszerbiztonsági kockázatkezelők következő generációjának képzése nébih élelmiszer tudomány efsa

EU-FORA: az élelmiszerbiztonsági kockázatértékelők következő generációjának képzése

2017. szeptember 19, kedd

Elindult az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság, az EFSA EU-FORA nevű kezdeményezése. Az ösztöndíj meghirdetése az EU tudományos kockázatértékelési kapacitásnövelését és tudásközösségének kiépítését célozza. 

A program lehetőséget nyújt a karrierjük elején és közepén járó tudósok számára, hogy az egyik nagy európai nemzeti kockázatértékelési intézményben szerezzenek tapasztalatot az élelmiszerbiztonsági kockázatértékelés területén.

Tizenegy EU-tagállam tizenöt fiatal tudósa kezdte meg a tréningeket az EFSA pármai székhelyén az EU-FORA ösztöndíj keretein belül. Az ösztöndíjasok ezt követően egyéves kiküldetésen vesznek részt Európa élelmiszerbiztonsági kockázatértékelési intézményeiben, hogy első kézből szerezzenek tapasztalatot és járuljanak hozzá a fogadóintézményüknél zajló munkához.

Bernhard Url, az EFSA ügyvezető igazgatója kiemelte, a kezdeményezés a kockázatértékelés tudományos élvonalában fogja tartani Európát. „A program hozzásegít, hogy a legjobb agyakat itt marasztaljuk és kineveljük az EU kockázatértékelőinek következő generációját. A jövő kihívásainak csak tudás- és módszermegosztással felelhetünk meg.”

Felkészülni a következő körre

2017 októberében fiatal és karrierjük közepén járó tudósokat fognak meghívni, hogy a jövő szeptemberben kezdődő EU-FORA ösztöndíjprogramhoz csatlakozzanak. A program „házigazdái” Európa legjelentősebb kockázatértékelési szervezetei lesznek.

Hivatalunk az EFSA Focal Pointon keresztül értesül az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóságot érintő hírekről.


Friss hírek

2025. június 18, szerda

Heves vármegye - 105. számú vizsgálat - Gyöngyös Főző és Tálalókonyha - Gyöngyös

Heves vármegye - 105. számú vizsgálat - Gyöngyös Főző és Tálalókonyha - Gyöngyös

Tovább >

2025. június 17, kedd

Elkészült az EU Riasztási és Együttműködési Hálózatának 2024-es összefoglalója

Az Európai Unió Riasztási és Együttműködési Hálózata (ACN) 2024-ben 9400-nál is több bejelentést rögzített élelmiszerbiztonsági, állat- és növényegészségügyi témákban. A legtöbb ügy a RASFF rendszeren keresztül érkezett, melyek többsége az élelmiszerbiztonságot érintette. Az ACN hálózat célja, hogy a tagállamok között biztosítsa a gyors és hatékony együttműködést, ezáltal segítve a fogyasztók biztonságát fenyegető problémák mihamarabbi kezelését.

Tovább >