null Együttműködési megállapodást írt alá a Magyar Energiaital Szövetség és a Nébih

Együttműködési megállapodást írt alá a Magyar Energiaital Szövetség és a Nébih

2024. szeptember 26, csütörtök

Együttműködési megállapodást kötött a Magyar Energiaital Szövetség (MESZ) és a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). A dokumentum aláírásával hivatalos keretet kapott a két szervezet között meglévő aktív munkakapcsolat, melynek célja a különböző területeken és témakörökben rendelkezésre álló tudás minél hatékonyabb megosztása, felhasználása.

A MESZ elkötelezett abban, hogy értékalapú, tudományosan megalapozott tájékoztatást nyújtson az energiaitalokról, valamint azok rendeltetéséről. A megállapodás során a szövetség többek között vállalta, hogy a fogyasztói jogok maradéktalan érvényesülésének érdekében segíti a Nébih munkáját az energiaitallal kapcsolatos panaszok, bejelentések, visszahívások esetén. Emellett elkötelezettek abban, hogy tájékoztatják a hivatalt az energiaitalokkal kapcsolatos aktualitásokról, friss kutatásokról, innovációkról, és azok eredményéről, továbbá az energiaitalok összetevőiről, hatásairól és fogyasztási javaslatokról készített tájékoztató anyagaikat a Nébih is felhasználhatja.

A Nébih a jövőben is töretlen elhivatottsággal végzi tevékenységét annak érdekében, hogy kizárólag biztonságos élelmiszerek kerülhessenek a boltok polcaira, mely természetesen vonatkozik az energiaitalokra is. A hivatal munkája során többek között rendszeresen együttműködik a releváns szakmai szervezetekkel, szövetségekkel. Az energiaitalok esetében egyik legfontosabb partnere a MESZ. A megállapodással e munkakapcsolat kapott hivatalos formát. Az együttműködés alapján például a Nébih meghívja releváns rendezvényeire a MESZ képviselőit, valamint a termékkört érintő tájékoztató tevékenysége során is számíthat a szövetség szaktudására.

A határozatlan idejű megállapodást dr. Csibi Sándor, a MESZ titkára, valamint dr. Nemes Imre, a Nébih elnöke látta el kézjegyével. Az együttműködést a felek a jövőben folyamatosan értékelik és szükség szerint gondoskodnak annak módosításáról.
 


Friss hírek

2026. június 13, szombat

Vasárnaptól Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében megszűnik a tűzgyújtási tilalom

Az elmúlt napon lehullott csapadék Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében mérsékelte a tűzveszélyt, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság egyetértésével 2026. június 14-től ebben a vármegyében feloldja a tűzgyújtási tilalmat. A korlátozás azonban öt vármegyében továbbra is érvényben marad.

Tovább >

2026. június 12, péntek

Az eddigieknél is intenzívebb vaddisznóállomány-csökkentés indul az ASP megfékezésére

Az afrikai sertéspestis (ASP) házisertés-állományban történt megjelenése miatt az országos főállatorvos rendkívüli vaddisznóállomány-csökkentési intézkedéseket rendelt el a járvány további terjedésének megakadályozása és a hazai sertéságazat védelme érdekében. A beavatkozások Pest, Komárom-Esztergom és Fejér vármegyékben az M1–M3 autópályák menti 10 kilométeres sávban, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében, a Vállaj térségében elrendelt megfigyelési körzet területén, az érintett vadgazdálkodási egységekben valósulnak meg. Az intézkedések a vaddisznóállomány csökkentésére, területenként meghatározott állománysűrűségi célértékek elérésére és fenntartására, valamint a teljesítés fokozott ellenőrzésére irányulnak.

Tovább >