null Egyszerűsített módszer az élelmiszer-adományozás megkönnyítésére

Egyszerűsített módszer az élelmiszer-adományozás megkönnyítésére

2019. január 8, kedd

Az EFSA kidolgozott egy új élelmiszerbiztonsági eljárási módszert, amely megkönnyíti az élelmiszer-adományozást a kiskereskedések számára.

Az egyszerűsített módszer azt jelenti, hogy a kiskereskedőknek nem kellene részletesen ismerniük a speciális veszélyeket, mivel a módszer tartalmaz olyan lépéseket, amellyel ellenőrizni lehet, hogy az adományozandó étel biztonságos (pl. az eltarthatóság ellenőrzése, a hűtési lánc fenntartása, valamint a kommunikáció biztosítása az adományozó és az adományozott között.)

További információk az EFSA oldalán: https://www.efsa.europa.eu/en/press/news/181107


Friss hírek

2025. június 20, péntek

Az afrikai sertéspestis mentesítési tervben előírt egyes feladatok végrehajtásával kapcsolatos állami kártalanítás részletes szabályai 2025. július 1-től

Az afrikai sertéspestis mentesítési tervben előírt egyes feladatok végrehajtásával kapcsolatos állami kártalanítás részletes szabályai 2025. július 1-től:

Tovább >

2025. június 20, péntek

Újabb hat vármegyében lép életbe tűzgyújtási tilalom holnaptól

A kánikulai időjárás, a csapadékhiány és a keletkező tüzek növekvő száma miatt a hatóságok 2025. június 21-től újabb hat vármegyében rendeltek el tűzgyújtási tilalmat. A korlátozást Borsod-Abaúj Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Békés és Pest vármegyére terjesztették ki, de Csongrád-Csanád és Bács-Kiskun vármegyékben is tovább él.

Tovább >