null Az EFSA pályázatot írt ki két tudományos testületébe

Az EFSA pályázatot írt ki két tudományos testületébe

2016. május 25, szerda

Az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság (EFSA) a vegyi anyagok kockázatértékelésében szakértelemmel rendelkező tudósok jelentkezését várja

A sikeres pályázók 2017. július 1-jétől tagjai lehetnek az élelmiszer-adalékanyagok és élelmiszerekhez adott tápanyagforrások tudományos testületének (ANS) vagy az élelmiszerekkel érintkezésbe kerülő anyagok, enzimek, aromaanyagok és technológiai segédanyagok tudományos testületének (CEF).

A jelentkezési határidő 2016. június 30. 

A pályázat részletei a sajtóközleményben, valamint az EFSA weboldalán olvashatók.

Letölthető anyag:
Sajtóközlemény


Friss hírek

2026. július 15, szerda

125 éve történt

125 évvel ezelőtt 1901. július 15-én, költözött be – igaz, még csak részben – a budapesti m. kir. állami vetőmagvizsgáló állomás a Kis Rókus utca 15. szám alatti, Czigler Győző által tervezett új épületébe.

Tovább >

2026. július 15, szerda

Módosította az Európai Bizottság az EUDR hatálya alá tartozó termékek körét és a végrehajtást támogató dokumentumokat

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) tájékoztatja az EUDR által érintett piaci szereplőket és kereskedőket, hogy az Európai Bizottság július 13-án több, az erdőirtásmentes termékekről szóló uniós rendelet (EUDR) végrehajtását támogató intézkedést publikált. A módosítások érintik az EUDR hatálya alá tartozó termékek körét és az EUDR Információs Rendszer működésének technikai szabályait. Továbbá megjelent az útmutató (Guidance) frissített változata, valamint az EUDR GYIK frissített verziója is.

Tovább >