null A takarmánynövények értékesítése felhasználási módtól függetlenül felügyeleti díj köteles

A takarmánynövények értékesítése felhasználási módtól függetlenül felügyeleti díj köteles

2021. március 22, hétfő

Az elmúlt időszakban végzett ellenőrzések tapasztalatai alapján felhívjuk ügyfeleink figyelmét, hogy a takarmányozási célból termesztett növény (repce, napraforgó, kukorica stb.) értékesítése is élelmiszerlánc-felügyeleti díj köteles tevékenység. A kötelezettség az értékesítési lánc minden szakaszában fennáll, függetlenül a forgalomba hozatal céljától, vagy a termék további felhasználási módjától.

Élelmiszerlánc-felügyeleti díjat köteles fizetni az a természetes személy, jogi személy vagy jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet, aki (amely) élelmiszer-, takarmánytermelési célból termesztett növényt, vetőmagot, növényi terméket, illetve a vonatkozó törvény végrehajtására kiadott jogszabály szerinti szaporító és ültetési anyagot forgalomba hozza.
Ennek megfelelően a takarmánytermelési célból termesztett növény (repce, napraforgó, kukorica stb.) értékesítési árbevétele is az élelmiszerlánc-felügyeleti díj alapját képező tétel. Az előírás az értékesítési lánc minden szakaszában érvényes, függetlenül a forgalomba hozatal céljától, vagy a termék további felhasználási módjától.
Kérjük ügyfeleinket, hogy a 2021-es bevallási időszaktól kezdődően bevallásukat a fentiek figyelembevételével tegyék meg.

Kapcsolódó jogszabály: 
2008. évi XLVI. törvény 47/B § (2) b) pontja  

Friss hírek

2026. június 11, csütörtök

Péntektől több vármegyében is megszűnik a tűzgyújtási tilalom

Az elmúlt 24 órában lehullott csapadék hatására több területen mérséklődött a tűzveszély, ezért 2026. június 12-től Budapesten és további 10 vármegyében feloldják a tűzgyújtási tilalmat. Hat vármegyében ugyanakkor a korlátozás továbbra is érvényben marad.

Tovább >

2026. június 9, kedd

Új állategészségügyi intézkedések az élőállat-szállításban

A Törökországban, Bulgáriában és Görögországban fennálló kedvezőtlen állategészségügyi járványhelyzet miatt az országos főállatorvos új védelmi intézkedést rendelt el: haszonállatot szállító járművek csak tisztítást és fertőtlenítést követően léphetnek be az országba. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) kéri az érintettek felelős közreműködését és az állategészségügyi előírások maradéktalan betartását.

Tovább >